- Advertisement -

TAG

reforma zgjedhore

Reforma zgjedhore/ Meta: Komisioni të përfundojë sa më parë punën

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, tha se sot kemi sfida imediate me të cilat përballemi siç janë cilësia e zgjedhjeve. Meta tha se  një  faktor...

Foltorja e Kuvendit, atje ku shahet, fyhet e ku lëshohen akuza të frikshme

Një histori përmes fotografive, nga plagosja e Azem Hajdarit tek  kërcimi i Ilir Metës mbi foltore drejt e në tavolinën e kryetares së Kuvendit. E...

Reforma zgjedhore/ PD-PS dakord në parim për votim dhe numërim elektronik

  Komisioni i Posaçëm Parlamentar për reformën zgjedhore i është rikthyer punës, ndërsa mazhoranca dhe opozita kan gjetur dakortësinë e parë që puna të mbyllet...

Bregu/ Reforma Zgjedhore, viktimë e radhës e pazarit të çiftit të palumtur Rama- Meta

Në një deklaratë në rrjetin social "facebook, Majlinda Bregu, është shprehur se është shumë dakort që të ketë qeveri teknike deri në zgjedhje. Gjithashtu...

Petrit Vasili: Jam optimist që reforma në drejtësi do të kalojë

Petrit Vasili, kreu i grupit të LSI-së, njëherësh dhe nënkryetar i kësaj force, ishte të hënën në studion e emisionit “Shih Programin” për të...

Rikthehet opozita, sot komisioni për Reformën Zgjedhore

Ristani: Në komisione për të mbrojtur propozimet tona Pas më shumë se 30 ditësh bojkot, anëtarët e opozitës do të rikthehen sot në Komisionet Parlamentare. Arben...

Reforma zgjedhore dhe drejtësia, sot nisin komisionet

Mbledhja e parë e komisionit të reformës zgjedhore drejtohet nga Kreu i Kuvendit Sot në Kuvend do të jetë dita e komisioneve të posacme për...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -