- Advertisement -

TAG

Redjan Rraja

Atentati ndaj prokurorit Ndoji, dështon sërish procesi gjyqësor ndaj Rrajës dhe Halilajt

Dështon për të disatën herë procesi gjyqësor ndaj Redjan Rrajës dhe Arjol Halilajt, të cilët akuzohen atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoji. Ngjarja në fjalë ndodhi...

Atentati ndaj prokurorit Ndoj, SPAK i dërgon hetimet jashtë vendit

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar, ndryshe SPAK ka çuar hetimet jashtë vendit për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja tek Ura...

Apeli lë në fuqi “arrestin me burg” për Redjan Rajën

Gjykata e Apelit ka rrëzuar kërkesën e 34-vjeçarit Redjan Rraja për liri, duke lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg”. Rraja u arrestua...

Atentati/ Policia ruan për 17 ditë pas derës, prokurorin Ndoja dhe “Rrumin”

Prokurori Arjan Ndoja dhe i plagosuri tjetër në atentatin e 1 nëntorit tek mbikalimi i Shkozetit në Durrës kanë mohuar të kenë konflikte me...

I arrestuar për atentatin ndaj prokurorit Ndoja, caktohet data e seancës për Redjan Rrajën

Seanca në Gjykatën e Apelit për Krimet e Rënda caktoi sot gjyqtaren që do të drejtojë çështjen për lirimin e Redjan Rrajës, i arrestuar...

Redjan Rraja kërkon lirimin nga burgu, apelon masën e sigurisë

Redjan Rraja, i arrestuar i vetëm për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja ka apeluar masën e sigurisë “Arrest me burg”. Avokati i Redjan Rrajës ka...

“Ku ndodhej ditën e atentatit?”/ Merret në pyetje e dashura e Redjan Rrajës

Zbulohen detaje të reja në lidhje me atentatin ndaj makinës së prokurorit Arjan Ndoj tek mbikalimi i Shkozetit në Durrës. Prokuroria për Krimet të Rënda...

Redjan Rraja mohon akuzat: Nuk e di si u gjetën gjurmët e mia në makinën e autorëve

I arrestuari i vetëm për atentatin e pak ditëve me parë ndaj prokurorit të Durrësit Arjan Ndoja, Redjan Rraja ka mohuar kategorikisht akuzat e...

Vendimi me burg i Gjykatës së Krimeve të Rënda, ja prova që “tradhëtoi” Redjan Rrajën

Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën “arrest me burg” për 34-vjeçarin Redjan Rrajën, i arrestuar nga policia si i dyshuari kryesor i atentatit...

Atentati ndaj prokurorit Ndoja, Gjykata lë në burg Redjan Rrajan

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot vendimin për Redjan Rraja, të arrestuar në lidhje me atentatin në Shkozet ndaj prokurorit Arjan Ndoj. Ndaj...

Latest news

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...

Një dorë make up para se t’i zëmë vendin mama Merkelit

Tani që zgjedhjet parlamentare mbaruan, ku fitues janë socialdemokratët e udhëhequr nga Olaf Scholz kancelarja Merkel qëndron në detyrë, derisa të krijohet qeveria e...

PD kërkon komision hetimor për 25 Prillin, Basha: Buka dhe tre prioritetet e PD-së

Mes debatit dhe çarjes së bazës për shkak të përjashtimit të Sali Berishës, situata brenda PD-së nuk është aspak e qetë. Megjithatë Lulzim Basha...
- Advertisement -