- Advertisement -

TAG

Raporti

Del raporti i DASH për terrorizmin në botë, ja çfarë thuhet për Shqipërinë dhe Kosovën

Departamenti amerikan i Shtetit, publikoi të mërkurën raportin vjetor për terrorizmin në botë, ku thuhet se në gjatë vitit 2020, Shtetet e Bashkuara dhe...

Rama: KE konfirmoi edhe njëherë se Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet

Kryeministri Edi Rama ka komentuar raportin e progresit të Komisionit Europian. Në një konferencë të përbashkët me ambasadoriN e Bashkimit Europian në Tiranë, Rama...

Raporti i KE, Xhaçka lexon pikat pozitive: Akuzat e zgjedhjeve po hetohen

Ministrja e Jashmtme Olt Xhacka ka reaguar për Raport Progresin për zgjerimin e prezantuar sot në Komisionin Europian. Në një deklarate per mediat, ministrja u...

Raporti i KE: Sulmet ndaj gazetarëve në Shqipëri nuk janë dënuar

Media, është një tjetër pikë e rëndësishme në Progres Raportin e Komisionit Europian për Shqipërinë. KE deklaron se sulmet e raportuara kundër gazetarëve nuk...

Brukseli thirrje SPAK-ut: Dënoni zyrtarët e lartë, korrupsioni shumë i përhapur

Drejtësia dhe organet e reja që dolën nga ndryshimet kushtetuese të vitit 2016 janë në qendër të progres raportit që u prezantua sot nga...

Kreditë me probleme bien poshtë kufirit të 7%, në nivelin më të ulët prej janarit 2009

Raporti i kredive me probleme në fund të muajit gusht shënoi një rekord të ri në rënie për 12 vitet e fundit. Sipas informacionit nga...

Raporti i DASH për 2021: Korrupsion i lartë, PPP-të janë shqetësim i vazhdueshëm, si po pengohen investitorët amerikanë

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) për klimën e biznesit 2021, i publikuar së fundi, shprehet sërish me nota të larta kritike për...

Raporti- Kapja e shtetit, Shqipëria më e rrezikuara në rajon

Një studim i kryer “Për rreziqet e kapjes së shtetit dhe reformat e politikave në Ballkanin Perëndimor 2020” tregon se si biznesi dhe institucionet...

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

FMN: Covid-19 goditi ekonominë shqiptare, paketa e ndihmës për qytetarët më e ulëta në Ballkan

Është publikuar raporti i FMN për Shqipërinë, lidhur me ndikimin që pati pandemia globale e koronavirusit. Në raport thuhet se Covid-19 goditi dhe dëmtoi ekonominë...

Latest news

COVID-19 në vend, 789 raste të reja dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka nxjerr shifrat e Covid-19 për 24 orët e fundit. Sipas MSH, janë kryer 3667 testime, nga të cilat kanë rezultuar...

COVID-19 në Itali, mbi 77 mijë të infektuar, 352 vdekje

Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 77.696 raste të reja me Covid nga 519.293 tamponë dhe 352 të vdekur. Këto janë të...

Gjirokastër/ “Benz-i” del nga rruga dhe përfundon në pedonale, plagoset shoferi

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar në Gjirokastër. Burime bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në afërsi të lagjes Gërhot. Një mjet tip...

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...
- Advertisement -