- Advertisement -

TAG

RAIMONDA SHUNDI

“Si lindi Çështja Çame? Pse fashistët grekë masakruan popullsinë?”/ Dëshmitë e grave: Si na çnderuan zervistët

Nga Raimonda Shundi  Çështja Çame... Si u përdor nga të gjithë? Në këtë material, lexuesi do të ketë mundësinë të prekë shumë nga ngjarjet që tronditën...

Pse vijojmë ende të mallkojmë?!

Nga Raimonda Shundi Shqipëria ka mbetur në kurthin e rrotullimit në vend, rreth lëngatave të saj që duken si endemike, mitologjike, ëndërimtare, patollogjike. Të vraftë...

Metamorfoza e një stadiumi

Nga Raimonda Shundi Qarkullojnë fjalë, që një firmë private do të ndërtojë në hapsirat rrethrrotull stadiumit të ri, një fushë basketbolli, ku basketbollisti ynë në politkë,...

Zoti na ruajtë!

Nga Raimonda Shundi  Zoti na i dhashtë heronjtë Shqiptarët e mij!   “Ju kam lënë zotin, zoti të ruajtë, zoti qoftë me ty;” Shprehje shumë të...

Tahiri dhe fati që s’kërkoi

Nga Raimonda Shundi Kujtesë për të gjithë Tahirat Në mars 2017 dhe ekzaktësisht më datën 11, ne konsumuesit e kronikave politike e me gjerë morëm lajmin...

Politika me eshtrat, është një politikë mortore

Nga Raimonda Shundi Dervishi Merrini, jua solla! Ishte terren i vështirë dhe vazhdimisht bënte mot i keq. Kështu nis dhe ky është emëruesi i përbashkët...

Ndjesa nuk mjafton

Nga Raimonda Shundi Kërkoni ndjesë zoti Rama! Por nuk mjafton! Kërko ndjesë ti, Tahiri, Mediu, Berisha… e gjithë soji juaj jonormal që po na ndotni gjithçka....

Shëndetësia, vendi ku hallet i merr pa paguar

Nga: Raimonda Shundi “Mos u bëfsh për spital!” Shprehja kaq e njohur e duke na bërë me “fat” nëse nuk na kthehet në problemit tonë jetik....

A do e dëgjojë Rama pikëllimin dhe trishtimin e këtij malësori?

Nga Raimonda Shundi Rasim Koldashi nga Ujmishti i Kukësit ishte çdo ditë përballë komisariatit, deri në momentin e lajmeve për lirimin e djemve kuksianë. 86 vjeç,...

Historia e një kolosi / Viktor Gjoka: Si u dënua aktori për të dashurën më të re se vetja

Nga Raimonda Shundi Artisi i Popullit Viktor Gjoka lindi më 4 korrik të vitit 1922 në Tepelenë dhe vdiq më 26 tetor 2007 në Itali....

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -