- Advertisement -

TAG

qytetare

Nuk mbajtën maskën, gjobiten 769 persona, 22 qytetarë të ‘pabindur’ shoqërohen në komisariat

Policia e Shtetit ka bërë bilancin për 24 orët e fundit, ku raporton se ka vendosur 769 gjoba me vlerë 3000 lekë të reja...

Ish-deputeti thirrje qeverisë: Vaksina t’u bëhet qytetarëve falas!

Ish-deputeti i  LSI-së, Vangjel Tavo, i ka bërë thirrje qeverisë që të bëjë falas vaksinën për Covid-19 te qytetarët. Në një reagim në rrejte sociale...

Përse disa njerëz nuk zbatojnë rregullat kundër pandemisë?

Masat e izolimit dhe distancimit fizik, që janë prezantuar në gjithë botën për të parandaluar përhapjen e virusit të ri, janë duke riformësuar jetën...

Xhaçka jep njoftim të rëndësishëm: Sot Kakavija dhe Kapshtica janë të hapura deri në 22:00, nesër…

Merr fund tensioni i qytetarëve për ditën e sotme në të dyja pikat e kalimit kufitar, në Kapshticë dhe në Kakavijë, pasi është arritur...

Zjarre masive në pyjet e Kalifornisë, evakuohen mijëra qytetarë (Foto)

Ekipet e zjarfikësve në Kaliforni, po luftojnë me një zjarr masiv. ‘BBC’ raporton se mijëra njerëz janë detyruar që të dalin nga shtëpitë e tyre...

“Pse fshihet numri real i tamponëve”, Bardh Spahia akuzon qeverinë: Qytetarët po presin me javë për të bërë testin

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia ka akuzuar qeverinë se po fsheh numrin real të tamponëve që bëhen çdo ditë. Ai thotë se qytetarët që...

Manastirliu i lutet qytetarëve: Respektoni çdo ditë këto 3 veprime, ndryshe nuk e mundim dot virusin!

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, i ka bërë apel qytetarëve duke iu lutur që të bëjnë çdo ditë 3 veprime të thjeshta, të cilat...

Protestë kundër ndërtimit të HEC-eve në lumenj, policia shoqëron disa qytetarë

Banorët e Zall-Gjoçajt kanë protestuar sot në kryeqytet kundër ndërtimit të HEC-eve në lumenj. Policia ka mbërritur dhe ka shoqëruar me forcë disa persona,...

“Show propagandistik”, Pampuri: Rama gënjen, bën show me fatkeqësinë e qytetarëve

Ish deputetja e PD Orjola Pampuri ka hedhur akuza se sipas saj kryeministri Edi Rama po mashtron në lidhje me rindërtimin e Thumanës. Sipas saj...

Rama: Zoti i dëgjoftë lutjet tuaja. Komenti epik i qytetarit: Po t’i dëgjojë Zoti lutjet e shqiptarëve, të piu…

Ditën e sotme kreu i qeverise, Edi Rama ka uruar besimtarët për Fiter Bajramin përmes një urimi në rrjetet sociale i cili ka marrë...

Latest news

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...
- Advertisement -