- Advertisement -

TAG

psikiatri

Ngjarje tragjike/ Gruaja godet me thikë infermieren, transportohet në psikiatri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër. Një grua e identifikuar se Elvira.S, ka goditur me thikë infermieren e spitalit rajonal Omer Nishani. Burime bëjnë...

Berisha i shkruan “psikiatrit të Ramës”: Dyfishoja dozën, po haluçinon duke imagjinuar luftë apokaliptike

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetet sociale i shkruan “psikiatrit” që sipas tij trajton kryeministrin Edi Rama. Meraku i Berishës si mjek, është...

Zef Deda: Më mbyllën në psikiatri dhe më paralizuan me gjilpëra

Zef Dedën, humoristin e papërsëritshëm, kunatin e shokut Xhemal, Çaplinin shqiptar, të gjithë e njohim nga magjia që përcjell përmes skenës për më tepër...

Pesë fazat psikiatrike të një të sëmuri terminal

Nga Sokol Shameti 1 - Mohimi (I sëmuri s'do ta besojë se ka marrë fund dhe sillet sikur asgjë s'është e vërtetë) 2 - Zemërimi (I...

Njeriu lind i robëruar, i lidhur nga zinxhirë dëshirash, të fortë aq sa për t’mos u këputur kurrë

Nga Jonida Mukja Kisha parë “rëndom” edhe më parë, por si kjo e sotmja, ndoshta jo. Një zonjë, e thyer në moshë, ishte “zhytur” gjysmë...

U mori jetën nënës e babait, i riu: Vrava dy grabitës, nuk janë prindërit e mi!

Një krim i dyfishtë brenda familje ka  tronditur dje Peshkopinë ku një djalë i ri vrau nënën dhe babanë, pak ditë pas kthimit nga...

Latest news

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

SPAK kërkon sekuestrimin e 32 pasurive të sipërmarrësit Ylli Ndroqi

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme sekuestrimin e 32 pasurive të biznesmenit dhe sipërmarrësit Ylli...

Olsian Çela prezanton në Kuvend raportin e PP për vitin 2020

Në seancën e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë, Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka bërë raportin për kriminalitetin në vend, për vitin 2020. Gjatë...

LGBTI kërkon heqjen e fjalës “nënë”/ Bes Kallaku: Shpirtin ma ngroh vetëm “o ma, o ba”… (film)

Kërkesa e komunitetit LGBTI për të zëvendësuar fjalën “nënë” me “prind që ka lindur” ka shkaktuar mjaft debat dhe revoltë tek qytetarët, të cilët...

Ish-drejtori i Arsimit parauniversitar thirrje mësuesve: Dilni në protestë, ju është rimëkëmbur dinjiteti (film)

Maturantët shqiptarë në disa qytete të Shqipërisë kanë dalë prej dy ditësh në protestë, pasi janë shprehur se provimi i matematikës këtë vit ishte...
- Advertisement -