- Advertisement -

TAG

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

SPAK fillon hetimin për përgjimet e bujshme të Ndrangheta-s

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar me datë 25.01.2021, ka regjistruar kryesisht procedimin penal Nr.17/2021, për veprat penale “Korrupsioni pasiv i...

Zbardhet skema korruptive miliona lekë për lokalin brenda burgut “313”, SPAK merr të pandehur ish-drejtorin dhe një përgjegjës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka marr të pandehur ish-drejtorin e burgut “313 Jordan Misja”, Eduard Strugaj, dhe përgjegjësin e...

SPAK mbyll dosjen për 21 persona, trafikonin drogë, akuzat që rëndojnë për secilin

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Tiranë, (SPAK) ka bërë gati dosjen dhe ka çuar për gjykim 21 persona, pjesë e...

Iu gjetën 300 mln lekë në shtëpi, SPAK kërkon konfiskimin e pasurisë të ish-gjyqtarit Shkëlqim Miri

Prokuroria kërkon konfiskimin e thuajse të gjithë vlerave monetare të sekuestruara në banesën e ish-gjyqtarit Miri, duke argumentuar se nuk është arritur të provohet...

SPAK mbyll hetimet për grabitjen e Rinasit, “dajës” i pushohet akuza pas vdekjes

Prokuroria e Posaçme Kundër korrupsionit dhe Krimit të Organizuar mbyll hetimet për grabitjen e 9 prillit 2019 në Rinas. SPAK u ka komunikuar akuzën...

Çështja e Teatrit Kombëtar/ SPAK nis hetimet pas denoncimeve të bëra

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, (SPAK) ka nisur hetimet në lidhje me çështjen e Teatrit Kombëtar, pas denoncimit të bëra...

SPAK dërgon në gjyq 14 pjestarët e bandës së drogës “Bistrica 2019”

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka dërguar për gjykim në Gjykatën për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar në Tiranë...

SPAK kap grupin kriminal/ Dërgonin njerëz në SHBA, Kanada dhe Britani me viza fallco

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK,  ka regjistruar procedimin penal për një grup personash që akuzohen për “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i...

Atentati ndaj prokurorit Ndoj, SPAK i dërgon hetimet jashtë vendit

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar, ndryshe SPAK ka çuar hetimet jashtë vendit për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja tek Ura...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -