- Advertisement -

TAG

Prokuroria e Krimeve te Renda

Shtyhet gjyqi ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, ja arsyeja

Gjykata e Posaçme Apelit ka shtyrë gjyqin ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri për në datën 28 prill. Mësohet se shkak i shtyrjes ka...

Vrau djalin e xhaxhait për 12 mijë lekë, ekstradohet nga Britania kuksiani

Ekstradohet nga Britania, kuksiani Granit Shehu i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasjen e kushëririt të tij rreth katër vite më parë. I riu rezulton i...

613 kg kokainë në banane, prokuroria: 21 vite burg për Arbër Çekaj

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 21 vite burg për biznesmenin Arbër Çekajn, i akuzuari për trafikimin e 613 kilogramëve kokaine që u...

Atentati në Durrës, Prokuroria në pritje të përgjimeve të telefonit të Rrajës

Një ditë pas arrestimit Redjan Rraja, një nga personat e dyshuar si autorë i atentatit ku një nga 3 personat e plagosur ishte edhe...

3.4 mln euro në “Toyota Yaris”, Krimet e Rënda lirojnë biznesmenin dhe 3 të pandehurit e tjerë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka ndryshuar masën e sigurisë për katër personat e ndaluar për çështjen e “Toyota Yaris”, ku u kapën 3.4...

Arrestimi i Redjan Rrajës, reagon zyrtarisht policia

Policia ka reaguar zyrtarisht për arrestimin e 34-vjeçarit Redjan Rraja, si një ndër autorët e atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoji, te mbikalimi i Shkozetit. Policia...

U kap me 4 ton hashash, Prokuroria kërkon 10 vite burg për Koçerrin

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar që dënimi për Armando Koçerrin nga 15 vite të ulet në 10 vite burg, i cili akuzohet...

U sponsorizuan për udhëtime në Spanjë, dënohen me burg tre gjyqtarët e Apelit në Durrës

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për tre gjyqtarët e gjykatës së Apelit Durrës. Mësohet se Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri...

Salianji plas “bombën”: Agron Xhafaj i lidhur me drogën e kapur së fundmi në Greqi, në Angli u dërguan mostra zëri të falsifikuara

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji ka bërë sot një deklaratë të fortë në lidhje me dosjen “Xhafaj”. Salianji denoncoi se Prokuroria e Krimeve të Rënda...

“Rrëmbimi” i 13-vjeçares, çështja shkon te Krimet e Rënda

Rrëmbimi i sajuar i 13-vjeçares do të referohet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ndërsa sqarojnë se ky procedim do të mbyllet pasi nuk...

Latest news

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

U kishte premtuar kalimin në BE, kapet korçari duke transportonte sirianët me kamionçinë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Devoll, pasi u kap duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm nga Siria. I arrestuari është M. L. 35 vjeç,...

Po rriheshin me njëri-tjetrin, policia arreston babë e bir në Vlorë

Policia ka vënë në pranga dy persona, babë e bir, pasi u konfliktuan me njëri tjetrin. Sipas informacionit nga policia, ngjarja ka ndodhur në Selenicë...

Pastërtia e figurës dhe profesionalizmi, KPK rihap hetimin për gjyqtaren Marinela Osmani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të premten se ka vendosur të hapë hetimin për pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin për gjyqtaren e Gjykatës...

30 vjetori i themelimit të Shoqatës “Çamëria”, Selami Kolonja: Edhe unë jam Çam!

Këngëtari i njohur nga Struga, Selami Kolonja ka dërguar një mesazh urimi në kuadër të 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike "Çamëria". Kolonja shprehet...
- Advertisement -