Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

U sponsorizuan për udhëtime në Spanjë, dënohen me burg tre gjyqtarët e Apelit në Durrës

Nga Ejona 0

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për tre gjyqtarët e gjykatës së Apelit Durrës.

Mësohet se Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri dhe Petrit Çeno janë dënuar me tre vite burg, ndërkohë me gjykim të shkurtuar gjykatësit do të bëjnë vetëm 2 vite burg.

Ata kanë qenë nën hetim për korrupsion pasiv nga Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Gjyqtarët janë janë sponsorizuar në dy udhëtime në Spanjë për të parë ndeshjen e futbollit Real Madrid – Barcelona nga një biznesmen durrsak, i cili ishte palë në një proces civil që po shqyrtohej prej tyre.

Prokuroria dyshon se ky udhëtim është bërë në shoqërinë e biznesmenit Namik Sadiku, pronari i një kompleksi turistik në Durrës, dhe është paguar prej tij.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej