- Advertisement -

TAG

Prespë

1864/ “Liqenet Shqiptare” dhe jo “Liqeni i Ohrit” e as “Liqeni i Prespës”

Nga Armand Plaka Një skicë me ngjyra nga viti 1864, na sjell të gjallë atmosferën e atyre kohëve. Shtëpia e Mudirit, guvernatorit ( Pashait) të...

Filmohet në Shqipëri krijesa e mistershme, monstra e parë në vendin tonë bën jehonë në mediat e huaja (Film)

Krijesa mitologjike “Loch Ness” e cila besohet se jeton në liqene është filmuar në Shqipëri. Video e krijesës misterioze është filmuar në Liqenin e Prespës nga banorët...

“Balkan`s Gate”, kineastë nga e gjithë bota zgjedhin Prespën

Si duket Prespa, ky liqen i ndarë mes tre shteteve, në syte e një rumuneje, francezi, polakeje apo një amerikaneje? Sa ndryshe është ajo...

Prespë/ Sekuestrohen mbi 300 kg hashash, arrestohet shqiptari

Departamenti i Antidrogës së Follorinës, në bashkëpunim me forcat policore kufitare të Kristalopigjisë kanë konfiskuar në zonën e Prespës mbi 300 kg lëndë narkotike. Gjithashtu...

Latest news

Trump i kërkon falje Serbisë për bombardimin e Jugosllavisë

Kandidati Republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, ka kërkuar falje për vendimin e vendit të tij që të bombardojë Serbinë gjatë mandatit të...

Rrahje të forta zemre dhe temperaturë/ Rëndohet gjendja shëndetësore e grevisteve në Ballsh

Gjendja shëndetësore e grevisteve në uzinën e Ballshit është përkeqësuar. Njëra ka kërkuar ndihmën e mjekëve, ndaj ka mbërritur me urgjencë stafi mjekësor që...

Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit/ Reagon Yuri Kim: Në pritje të fjalimit të Mike Pompeut

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri kim, përmes një postimi në Twitter ka konfirmuar pjesëmarrjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pomeu, në Forumin Ballkanik...

Shpërthen koronavirusi në Akademinë e Shkencave, të gjithë akademikët në karantinë

Koronavirusi nuk ka kursyer as institucionin më të lartë shkencor në vendin tonë. Mësohet se Covid-19 ka depërtuar dhe në Akademinë e Shkencave. Kësisoj, shumë...

SPAK më në fund foli: Kemi nisur hetim për inceneratorët  

Struktura e Posaçme e Anti-Korrupsionit, SPAK ka konfirmuar për Euronews Albania se ka regjistruar procedim penal për çështjen e inceneratorëve. Kreu i SPAK, Arben...
- Advertisement -