- Advertisement -

TAG

Presidenti i Shqiperise

Meta dekreton ligjin për parandalimin e keqpërdorimit të sistemit financiar në Shqipëri

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar me shpallje ligjin nr. 154/2020 “Për Regjistrin Qendror të Llogarive Bankare”, si një akt i ri që...

Presidenti dekreton ligjin për amnistinë në burgje, 175 të burgosur do të fitojnë lirinë

Ditën e sotme Presidenti i Shqipërise, Ilir Meta ka dekretuar shpalljen e gjashtë ligjeve të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë, mes tyre edhe ligji...

100-vjetori i Tiranës kryeqytet/ Rama: Tirana, Amerika e vogël e shqiptarëve

Mesazhet për 100 e Tiranës kryeqytet, presidenti Ilir Meta,  vendosi ti jap nga tetari kombëtarë, godinë kjo e kthyer në simbol për faktin se...

Zgjedhjet në Serbi, Meta thirrje shqiptarëve të Luginës së Presheves: Merrni pjesë masivisht në zgjedhje

Serbia më 26 prill të 2020 do të zhvillojë zgjedhjet parlamentare dhe Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i ka bërë thirrje shqiptarëve të Luginës...

Meta i ftuar nga Pompeo: Shqipëria do të vijojë të jetë shembull i harmonisë ndërfetare

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka marrë pjesë në darkën zyrtare të organizuar nga DASH në SHBA për mbrojtjen e lirive fetare. Meta ka theksuar...

Meta në ceremoninë përkujtimore për masakrën e Reçakut: Krimi që shokoi botën

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta  ditën e sotme ka marrë pjesë në veprimtarinë përkujtimore të masakrës së Reçakut në Akademinë Përkujtimore në nderim të...

VOA: Sipas Metës, “anti-shpifja” është ligj censurë që kufizon lirinë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ktheu për rishqyrtim në parlament ndryshimet në dy ligje “Për mediat audiovizive” dhe “Për komunikimet elektronike”. Sa i takon...

Zëri i Amerikës: Presidenti Meta padit kryetarin e KED-së për shkelje të rënda

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, njoftoi se do të kallëzojë penalisht në prokurori të hënën kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtesi, Ardian Dvorani,...

Deutsche Welle: Komisioni i Venecias “Meta tejkalim kompetencash, jo shkarkim”

Komisioni i Venecias dha opinionin e tij lidhur me anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. Tani fati politik...

Meta takon presidentin e Këshillit të Ambasadorëve Amerikanë, ja për çfarë biseduan (foto)

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me Presidentin e Këshillit të Ambasadorëve Amerikanë, Timothy A. Chorba. Gjatë takimit Presidenti Meta dhe...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -