- Advertisement -

TAG

poture

Fjalori i gjuhës shqipe: Poturak – Ai që mban poture

POTURE vet.Pantallona të gjera burrash në disa krahina të Shqipërisë, prej shajaku a prej cohe, që qepen të gjera sipër e më të ngushta...

Veshja e Ramës në Bruksel, Mustafa Nano: Mua më duket i sëmurë të betohem!

Erisa Zyka nga Brukseli: Dhe një gjë të vogël sa për humor. Mua dje më thanë se ishin shumë të impresionuar nga veshja e...

Mos harro ushkurin te teli fqinjit!

Nga Alket Veliu Nëse gjyshi im çam do të ishte gjallë... Kryeministri na kujtoi që ikja në fund të luftës së II-të botërore me rrobat e...

Kryemadhi-Ramës: Me poture s’mund ta deformosh këtë vend

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim,  Monika Kryemadhi, ishte sot e pranishme në Fier në një takim me strukturat e LSI. Ajo shprehu vendosmërinë për...

Latest news

Kur do të bëhet konstituimi i institucioneve të reja? Kurti flet pas takimit me Osmanin

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje deklaroi ditën e sotme se konstituimi i institucioneve të reja të Kosovës do të bëhet sa më shpejtë që të...

Qytetarët kundërshtojnë masat Covid, përleshje mes protestuesve dhe policisë në Vienë

Mijëra qytetarë dolën në protesta në Vienë për të kundërshtuar masat anti-Covid. Kjo solli një përplasje mes policisë dhe protestuesve, duke bërë që disa...

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...
- Advertisement -