- Advertisement -

TAG

Portale

E bukura Griseldë, e veshur si nuse

Nga dom Gjergj Meta Në Kurbnesh, te shtëpia e Griseldës së vrarë në Laprakë, ishte krijuar qysh në mëngjes herët rreshti i burrave e i...

Listat famëkeqe të portaleve anonimë. Eh, sikur…

Nga Alketa Ipeku Për një moment do desha vërtetë që Shpëtim Idrizi të ish i financuar nga grekët. Kush më njeh do thotë qenka marrosur...

Para greke dhe në Shkup, mediat në Maqedoni heshtin mbi skandalin

Mediat në Maqedoni kanë heshtur për çështjen e financimit të portaleve nga Greqia, në një kohë që Parlamenti i vendit po përpiqet të kalojë...

Rama: Portalet të heqin reklamat basteve ose mbyllen

Siç ka paralajmëruar dje, kryeministri Edi Rama ka postuar një status në Twitter ku i paralajmëron mediat se duhet të heqin të gjithë reklamat...

Këshilla një gazetari portalesh (nga mender unë, në vend të Konicës)

Nga Iva Tiço “I dashur mik - në e bëfsh gazetën me eta të mëdha; shqiptarët do të thonë që s’fshihet dot lehtë; në...

Gjuha jonë sa e mirë!

Nga Iva Tiço Në morinë e titujve të portaleve, që gjatë ditës së dielë bëjnë çmos për të marrë klikime njerëzish, që janë duke u shullyer...

Për VIP-at prej vërteti dhe të pacipët e portaleve

Nga Iva Tiço Diku në vitin e dytë ose të tretë të punës sime si gazetare, bashkëpunoja me revistën “Spektër”, ku kishim çelur një rubrikë,...

Gazetarë të “WhatsApp”-it dhe gazetari e klikimeve

Nga Kujtim Xhaja E enjte… Mbasdite vonë… Sapo kam përfunduar punën, po nxitoj të shkoj në një takim me një mik të ngushtë, me të cilin...

Të dashur kolegë, 50 a 70 portale e lajme-bërës, mos i vrisni vajzat! Lerini rehat gratë!

Nga Edlira Gjoni Titujt sensacionalë, përshkrimi i detajuar i krimit, fotot e viktimës a vendit të ngjarjes, përdorimi i formës jo-veprore, epitetet e metaforat e...

Të gjithë e kanë kapur me portalet, pas vdekjes së të vëllait edhe Dashnor Diko i ka dy fjalë me mediat

Mediat online, gjithnjë e më shumë po atakohen nga personazhet publikë. Ajo që vihet re është se pakënaqësia më e madhe vërehet pikërisht  në...

Latest news

Ndryshon ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja

Manastirliu: Viti i fundit ka qenë një vit mjaft sfidues për shoqërinë dhe sistemin shëndetësor. Vlerësojmë që këshillat e Komitetit të Ekspertëve kanë qënë...

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...
- Advertisement -