- Advertisement -

TAG

Policia

Shqiptarët kapen me 13 kg kokainë dhe miliona euro në Hollandë

Policia holandeze ka sekuestruar një sasi prej 13 kg kokainë në Amsterdam, ndërsa në pranga kanë përfunduar dy shqiptarë. Gjithashtu, policia ka gjetur 1.3 milion...

Asgjësohen 7600 bimë kanabis në Memaliaj

Policia ka gjetur dhe asgjësuar 7600 bimë kanabis sativa, në vendin e quajtur "Përroi i Madh", në Memaliaj. Bimët ishin të kultivuara në 18 parcela...

Fier/ Tre persona plagosen pas një zënke në dasëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e  sotme, në Fier, ku një dasëm është kthyer në përleshje, duke u plagosur tre persona. "Ngjarja ka...

Dukagjin/ Plagos me armë vëllain dhe kunatën

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme ku një person ka qëlluar me armë në drejtim të vëllait dhe kunatës së...

Aksion antidrogë Në Lezhë dhe Memaliaj/ Asgjësohen 27 parcela me 5350 bimë kanabis

Policia ka asgjësuar 2800 bimë kanabis në Memaliaj. Forcat blu e gjetën lëndën narkotike gjatë kontrollit të ushtruar në afërsi të lagjes “Hoxhaj”, Krahës 2,...

Mirëditë- vritet nga bashkëfshatari, arrestohet autori

Një 52-vjeçar është vrarë me armë zjarri nga një bashkëfshatar i tij në zonat e thella të Mirditës. Viktima me iniciale M.D ka ndërruar jetë...

Kapet turku që u largua nga tranziti në aeroportin e Rinasit

Policia Kufitare e Rinasit ka kapur shtetasin turk që u largua nga tranziti në datën 08 gusht. Kapja e 28-vjeçarit me iniciale I.E. u...

Kanos ish-partneren dhe familjarët e saj, arrestohet 42-vjeçari

Një 42-vjeçar, banues në Grabian të Lushnjes, është arrestuar pasi ka kanosur me armë zjarri ish-bashkëjetuesen dhe familjarët e saj. Fatmir Jonuzi ka shkuar i...

Zbulohen autorët e grabitjes së bankës në Vlorë. Arresohet njëri prej tyre

 Një muaj pas grabitjes së një banke të nivelit të dytë në qytetin e Vlorës, policia ka zbuluar autorët dhe ka arrestuar një prej...

Operacioni “Summer 2016”/ Sekuestrohet gjysëm milion euro heroinë

Një tjetër goditje ka marrë trafikimit dhe shitja e lëndëve narkotike, ku Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona dhe ka shpallur në kërkim...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -