- Advertisement -

TAG

policia e shkodres

Qëlloi me kallashnkikov duke krijuar panik tek pushuesit, pranga 24-vjeçarit

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 24-vjeçar për armëmbajtje pa leje dhe prishje të qetësisë publike, duke krijuar panik tek banorët dhe pushuesit. Nga strukturat...

Policia e Shkodrës arreston tre autorët e plagosjes në lagjen “Mark Lula”

Janë arrestuar nga Policia e Shkodrës tre autorët e e dyshuar për plagosjen e ndodhur dje në lagjen “Mark Lula”. Në pranga kanë rënë shtetasit...

Zbulohen detaje të reja nga plagosja në Shkodër, policia publikon emrat e autorëve

Zbulohen detaje të reja ne lidhje me plagosjen e ndodhur mesditën e sotme në lagjen “Mark Luka” në Shkodër. Policia bën me dije se autorët...

Policia e Shkodrës shpall në kërkim ish-deputetin e PD-së Bardh Spahia

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, është shpallur në kërkim nga Policia e Shkodrës, e cila e akuzon për thyerjen e xhamave dhe vendosjen...

Shkatërruan KZAZ Shkodër, 5 të arrestuar, 14 në kërkim

Lidhur me ngjarjen e krijuar ditën e djeshme në KZAZ e Shkodrës ku pati një përplasje mes policisë bashkiake dhe asaj shtetërore. Policia, përmes një...

Sekuestrohet qindra tableta ekstazi në Shkodër

Policia e Shkodrës ka goditur një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, në afërsi të shkollave dhe Universitetit. Janë sekuestruar nga policia në...

Humbën kontaktet në Theth, policia gjen pas disa orësh kërkime tre turistë anglezë

Tre turistë anglezë kanë humbur komunikimin mes tyre në zonën e quajtur Qafë Thore teksa po shijonin udhëtimin e tyre në zonën turistike malore. Pas...

Shkodër/ Ishte shpallur në kërkim, ndalohet nga policia 30-vjeçari

Policia e Shkodrës në kuadër për kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim, ka arrestuar  shtetasin Valentin Gjeloshi 30 vjeç. Ndalimi i këtij...

Policia dhunon 34-vjeçarin dhe e arreston për kundërshtim të forcave të rendit (Film)

Policia e Shkodrës arrestoi më 20 nëntor 34-vjeçarin Ervis Paçrami, i cili akuzohej për penale “Kundërshtim i punonjësit të policisë̈ së rendit publik”. Paçrami,...

I rrëmbeu lumi, policia shpëton dy adoleshentë në Shkodër

Dy adoleshentë kanë shpëtuar paq sot në fshatin Bardhaj, në njësinë administrative Rrethina të bashkisë Shkodër, pasi janë rrëmbyer nga rrjedha e lumit. Për shpëtimin...

Latest news

PD kërkon komision hetimor për 25 Prillin, Basha: Buka dhe tre prioritetet e PD-së

Mes debatit dhe çarjes së bazës për shkak të përjashtimit të Sali Berishës, situata brenda PD-së nuk është aspak e qetë. Megjithatë Lulzim Basha...

Përplasja me Bashën, Berisha merr 6 deputetë të grupit të PD

Sali Berisha e nisi foltoren e tij me demokratët për të krijuar një parti që sipas tij në fund do të dalë më e...

KFOR: Po monitorojmë situatën në mbarë Kosovën

Misioni ushtarak i NATO-s në Kosovë ka thënë të hënën se ka rritur numrin e patrullimeve në gjithë Kosovën, përfshirë edhe pjesën veriore. “KFOR-i po...

Vuçiç nuk pranon propozimin e ambasadorëve për zgjidhje në veri: Ishte kërcënim dhe fakt i kryer

Ka përfunduar në Beograd takimi mes presidentit  Alëksandër Vuçiç dhe ambasadorëve të Quint-it, ku nuk është arritur asnjë marrëveshje. Takimi filloi në orën 13:00 dhe...

Tërmeti 5.8 ballë në Kretë, sizmiologu i njohur grek: Nuk pritej i kësaj shkalle, s’e dimë nëse është paralajmërim për të tjera lëkundje

Një tërmet me magnitutë 5.8 ballë të shkallës rihter goditi ishullin e Kretës këtë të hënë, duke shënuar deri më tani dhe 1 viktimë....
- Advertisement -