- Advertisement -

TAG

policia e shkodres

Sherr me njeri-tjetrin, 47-vjeçari qëllon me armë mikun në shtëpi

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 47-vjeçar, pasi ka qëlluar me armë ndaj mikut të tij. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Vaun e Dejës,...

Trafikonte lëndë narkotike në formë çokollate, arrestohet 20 vjeçari në Shkodër

Një 20 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Shkodrës pasi akuzohet për trafikim lëndësh narkotike. Policia ka gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde...

Sekuestrohet pistoleta me 30 fishekë në Shkodër, arrestohet 1 person

Policia e Shkodrës ka sekuestruar një pistoletë dhe 30 fishekë ushtarakë, duke parandaluar kështu një ngjarje të mundshme kriminale. Uniformat blu të qytetit verior njoftojnë...

Zjarrvënie e qëllimshme në makinën e gjyqtarit, policia identifikon autorët

Policia e Shkodrës ka identifikuar por nuk bën të ditur autorët e zjarrvënies së makinës së gjyqtarit të Shkodrës, Andri Ymeri. Ata janë identifikuar nga...

Tentoi të arratisej, arrestohet në Lushnje “Kumbari” i Shkodrës

Është arrestuar në Lushnje, shtetasi Bardhok Planaj, pasi theu masën e sigurisë “arrest shtëpie”. Pllanaj akuzohet për: “Pastrim parash”, “Falsifikim dokumentesh” dhe “Ndërtim pa leje”. Ai...

Lëvizte me pistoletë me vete, arrestohet një person i rrezikshëm në Shkodër

Policia e Shkodrës ka arrestuar ditën e sotme një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore. Në lagjen Vasil Shanto, është vënë re nga policia 32...

Do kalonin ilegalisht në kufi 12 afganë, 3 të arrestuar

Policia e Shkodrës ka parandaluar një tentativë për të kaluar ilegalisht drejt kufirit të gjelbër 12 emigrantë klandestinë. Gjatë këtij operacioni u arrestuan në kushtet...

Helmimi i 12 nxënësve në Shkodër, Policia shoqëron pronarët e “Fast Food-it”

Policia e Shkodrës ka dhënë detaje të reja në lidhje me ngjarjen e djeshme, ku disa nxënës të moshave  10-12 vjeç u paraqitën në...

Shisnin heroinë në lokale, pranga dy shkodranëve, e përfshirë edhe një grua

Policia e Shkodrës ka arrestuar në flagrancë 2 shtetas dhe ka proceduar në gjendje të lirë një grua. Gjatë operacionit është sekuestruar një sasi lënde...

Prisnin pemë në mënyrë të jashtëligjshme, procedohet inspektori dhe dy persona në Shkodër

Tre persona janë proceduar penalisht nga Policia e Shkodrës pasi akuzohen për prerje të paligjshme të pyjeve. Në kuadër të operacionit "Maranaj" u bllokua edhe...

Latest news

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...

Një dorë make up para se t’i zëmë vendin mama Merkelit

Tani që zgjedhjet parlamentare mbaruan, ku fitues janë socialdemokratët e udhëhequr nga Olaf Scholz kancelarja Merkel qëndron në detyrë, derisa të krijohet qeveria e...

PD kërkon komision hetimor për 25 Prillin, Basha: Buka dhe tre prioritetet e PD-së

Mes debatit dhe çarjes së bazës për shkak të përjashtimit të Sali Berishës, situata brenda PD-së nuk është aspak e qetë. Megjithatë Lulzim Basha...

Përplasja me Bashën, Berisha merr 6 deputetë të grupit të PD

Sali Berisha e nisi foltoren e tij me demokratët për të krijuar një parti që sipas tij në fund do të dalë më e...
- Advertisement -