- Advertisement -

TAG

pezullim nga detyra

Iu gjetën një sërë problemesh profesionale, prokuroja dërgohet për trajnim

Prokurorja e Shkodrës Marsida Frashëri, është përballur me një sërë problemesh ditën e sotme para trupës së KPK. Komision i gjeti asaj një sërë...

Lejoni kalimin e mallrave kontrabandë/ SPAK zbardh detajet: 31 policë janë arrestuar në Morinë

SPAK ka konfirmuar se 31 drejtues dhe punonjës të policisë shqiptare janë vënë në pranga ditën e sotme në Morinë. Në njoftimin e publikuar...

Abuzuan me detyrën/ Kush janë 9 zyrtarët e pezulluar nga puna

Detaje të reja janë zbardhur nga  operacioni policor i koduar “Green Forest”, ku u rezultuar se 9 zyrtarë në Tiranë, Korçë dhe Kolonjë abuzonin...

Kërkoi ndryshim të masës “Pezullim nga detyra”, Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e mjekut Edvin Prifti

Gjykata e Posaçme rrëzon për të disatën herë kërkesën e mjekut të njohur Edvin Prifti për ndryshim të masë së sigurisë “Pezullim nga detyra”. Ish-shefi...

“Deklaratat publike kundër Ramës”/ Qeveria pezullon dhe propozon shkarkimin nga detyra të Arben Malajt

Këshilli i Ministrave ka pezulluar nga detyra si anëtar i Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë ish ministrin e PS-së, Arben Malajn. Ish-ministri i PS-së,...

Nxorrën informacione sekrete për aksionin e armëve, pezullohen nga detyra shefi i Krimeve dhe i Komisariatit në Cërrik

Janë pezulluar nga detyra për nxjerrje informacionesh sekrete shefi i Krimeve në Cërrik Albjon Xhitozi dhe shefi i Komisariatit i këtij qyteti Bilal Semanaj. Sipas...

Ministrja e PD-së pezullon Drejtoreshën socialiste të Arsimit në Vlorë/ Akuza dhe për Plarent Ndrecën

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Mirela Karabina ka kërkuar sot pezullimin e menjëhershëm nga puna të Drejtores së Drejtorisë Arsimore Rajonale Vlorë, Albana Hodaj. Sipas...

Latest news

Scholz: Duhet të jemi të drejtë ndaj Ballkanit Perëndimor

Gjatë një fjalimi në Bundestag, kancelari gjerman, Olaf Scholz, tha se nuk do të ketë procedurë të shkurtuar për anëtarësimin e Ukrainës në BE....

Abazoviç: Do të bëjmë çmos për të rregulluar marrëdhëniet mes Malit të Zi dhe Serbisë

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ditën e sotme bëri me dije se qeveria aktuale do të bëjë çmos dhe të pamundurën që...

Fshehu provat për vrasjen e “Ramanit”, ky është shefi i krimeve të Lezhës

Leonard Palushi, shefi i krimeve në Komisariatin e Lezhës  është vënë sot në pranga në kaudër të operacionit të ndërmarrë nga Prokuroria e Posaçme...

Zbulohet kush ekzekutoi vëllain e Talo Çelës (EMRI)

Besjan Xhixha është autori i vrasjes së vëllait të Talo Celës, Bujar Çela. Xhixha aktualisht ndodhet në burg për atentatin ndaj dy vëllezërve Haxhia...

Kurti: Krahasimi që Putini i bën Kosovës me Ukrainën, është injorancë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se referimi i presidentit rus, Vladimir Putin, për Kosovën si precedent për të ndërhyrë në punët e një...
- Advertisement -