- Advertisement -

TAG

Pensilvani

Donald Trump ka shpresë, sepse avokatët e tij thonë: “Kemi prova, Gjykata Supreme do shpallë të parregullt Pensilvaninë”

Presidenti amerikan, Donald Trump vazhdon të ngulmojë se zgjedhjet e së martës ishin të parregullta. Ai refuzon që të pranojë humbjen ndaj Joe Biden,...

Biden kryeson, por Trump-it s’i humbet shpresa: Po fitojmë në Pensilvani, por janë miliona fletë votimi pa numëruar

Joe Biden momentalisht po kryeson ndaj presidentit aktual Donald Trump, 248 me 214. Gjatë kësaj kohe Trump ka hedhur akuza për manipulime votash, duke kërkuar...

Vaksina e financuar nga Bill Gates, nis testimi te njerëzit

Një kompani e vogël bioteknike në Pensilvani po planifikon të fillojë injektimin e vullnetarëve të shëndetshëm me një vaksinë për luftmin e koronavirusit, pasi...

Latest news

Masakroi me shkop babain në Roskovec, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i...

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...

Bëri veprime të turpshme para një të mituri, arrestohet 45-vjeçari në Tiranë

Një 45 vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar është arrestuar nga policia e Tiranës. Në pranga ka rënë shtetasi E. K., 45 vjeç, i shpallur...
- Advertisement -