- Advertisement -

TAG

Pëllumb Marnikollaj

Vrasja e shqiptarit në Greqi, policia, prokurorët grekë dhe Ambasada Shqiptare fshehën krimin

Nga Ergys Mertiri Një ngjarje tronditëse e dëshmuar në një dokumentar të guximshëm nga Aulon Kalaja. I riu Pëllumb Marnikollaj, vritet nga policia greke në rajonin...

Vizita e ministrit grek në Korçë protestë për vdekjen e lezhjanit

Shoqëria Civile ka protestuar ditën e sotme në Korçë para hotelit ku ndodhet ministri i Greqisë, Kotzias. Lidhur me vrasjen e Pëllumb Marnikollajt, i cili humbi...

“Djalin ma rrahu për vdekje policia greke”, babai i Pëllumb Marnikollajt: Po na vrasin për herë të dytë

Kur ka kaluar një vit nga vdekja e të riut nga Lezha, Pëllumb Marnikollaj, si pasojë e dhunës policore në Greqi, ngjarja vijon të...

Vdekja e shqiptarit në Greqi/ MPJ: Po ndjekim rastin

Ka reaguar Ministria e Jashtme  lidhur me vdekjen në Greqi të shqiptarit, Pëllumb Marnikollaj. MPJ deklaron se ka vënë në lëvizje Ambasadën shqiptare në...

Latest news

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...
- Advertisement -