- Advertisement -

TAG

PD

Ristani kanos me jetë gazetarin Nebil Çika

Gazetari, Nebil Çika, akuzon Sekretarin e Përgjithshëm të PD-së  Arben Ristani, se e ka kërcënuar me jetë.  “Do të var për gjuhe! Do të...

Nis punën komisioni i Reformës Zgjedhore

Kryesohet nga Bashkim Fino i PD-së dhe Oerd Bylykbashi i PD Komisioni për reformën zgjedhore, startoi sot punën për ndryshimet në kodin zgjedhor. Kryetari i...

PD censuron Sali Berishën

Dita e djeshme për Partinë Demokratike ka qenë e ngarkuar në agjendën e saj politike. Kjo për negociatat mes saj dhe mazhorancës për arritjen...

PD merr në mbrojtje Kreshnik Spahiun e AK-së

Flamur Noka: Arrestimi është për motive të pastra politike dhe kjo ndodh vetëm në shtetet ku ka diktatura të pastra Partia Demokratike mbron Kreshnik Spahiun...

Rama-Meta dhe “Plani B” i reformës në drejtësi

Nga Skënder Minxhozi Brenda harkut të 48 orëve, dy aleatët politikë që drejtojnë sot vendin kanë dhënë përgjigje diametralisht të kundërta në lidhje me atë...

Basha: Nesër bllokojmë parlamentin

Kryetari i PD-së deklaron qëndrimin për seancën e radhës, derisa të pezullohet Prenga e të shkojë në kushtetuese mandati i leskajt, Kokëdhimës e Rakipt...

Mazhoranca dhe opozita, heshtje pas “Venecias”

Palët kërkojnë të fitojnë kohë, deri në një qëndrim përfundimtar Dy partitë kryesore politike zgjodhën të flasin për gjithçka, por jo për reformën në drejtësi....

PD për Ersekën, “Rama thërret banditët nën armë”

Alibeaj: Rama po sfidon çdo ditë qytetarët e vendit dhe të ardhmen europiane Përmes një deklarate për shtyp të mesditës së të dielës, kreu i...

Basha: Të largojmë me çdo kusht regjimin e Ramës

“Nuk ka dhe nuk mund të ketë dialog me parimet e totalitarizmit që po shfaq kryeministri” Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka vazhduar edhe sot...

Basha mbledh deputetët: Bojkot komisioneve parlamentare

PD do t'i kërkojë Kuvendin përjashtimin e deputetëtve Edi Rama e Erjon Braçe, përdorën fjalor fyes ndaj opozitës Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka mbledhur grupin...

Latest news

Tjetër rekord viktimash në valën e tretë të pandemisë, por ulen infektimet

Një tjetër rekord negativ është vendosur gjatë 24 orëve të fundit për sa u përket viktimave të shënuara nga covid-19, në valën e tretë...

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...
- Advertisement -