- Advertisement -

TAG

Paris-Soir

Fotografia e parë e Zogut dhe Geraldinës në Pallatin Mbretëror (1938)

Nga Aurenc Bebja, Francë – 7 Gusht 2019 “Paris-soir” ka botuar, të dielën e 12 shkurtit 1938, fotografinë e parë të mbretit Zog dhe konteshës...

Paris-Soir (1938): Kontesha Geraldina Apponyi, e fejuara e Mbretit Zog, u prit në mënyrë madhështore në Shqipëri (foto)

Nga Aurenc Bebja, Francë – 9 Shkurt 2019 “Paris-soir” ka botuar, të shtunën e 5 shkurtit 1938, dy fotografi të rralla të mbretëreshës Geraldinë dhe mbretit...

Paris-Soir (1928): Kur Washington-i njihte zyrtarisht Mbretërinë Shqiptare

Nga Aurenc Bebja, Francë - 7 Prill 2018 Gazeta franceze, “Paris-soir”, ka botuar, të hënën e 17 shtatorit 1928, një shkrim një lidhje me njohjen...

Shija e Mbretëreshës Geraldinë për modën pariziane dhe fustani i nusërisë porositur në Paris

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 29 Korrik 2019 Gazeta franceze, “Paris-soir”, ka botuar, të hënën e 25 prillit 1938, në faqen n°2, një shkrim në lidhje me...

Paris-Soir (1939): Dy fotografi të rralla të pallatit mbretëror të Zogut, i shkatërruar nga “populli”

Nga Aurenc Bebja “Paris-soir”, ka botuar, të dielën e 16 prillit 1939, dy fotografi të rralla të pallatit mbretëror të Zogut, i shkatërruar nga “populli”,...

Latest news

Dhunuan për vdekje të riun dhe e hodhën në rezervuar, identifikohen autorët e krimit makabër në Korçë

Policia e Korçës ka identifikuar autorin e vrasjes makabre të 25-vjeçarit Fridman Xhaferraj, i cili dyshohet se është dhunuar për vdekje dhe më pas...

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

EURO 2020: Dita e Lewandowski dhe Spanjës, 3 duelet në program për sot

EURO 2020 vijon rrugëtimin dhe sot janë programuar tre duelet e radhës në grupe. Në grupin D luhet edhe ndeshja tjetër prej orës 15:00,...

Përmirësohet situata me koronavirusin në Maqedoninë e Veriut, shënohet dita e parë pa asnjë viktimë pas 9 muajsh

Maqedonia e Veriut të dielën (13 qershor) nuk ka regjistruar asnjë viktimë me COVID-19 duke shënuar ditën e parë pa viktima që nga shtatori...

Zgjedhjet në PD/ Mbyllet numërimi në total: Fiton bindshëm Lulzim Basha me 81.7%

Ka përfunduar numërimi i votave në shkallë vendi në zgjedhjet brenda PD-së, për kreun e ri. Ka përfunduar numërimi në total i votave në të...
- Advertisement -