- Advertisement -

TAG

PARAJSE

#Më_thanë_se_atje_tej

#Më_thanë_se_atje_tej Më thanë se diku në një cep të tokës, dikush ishte kujtuar për ne. Më thanë se kishte qarë, jo më shumë sesa koha që merr...

Imzot Angelo Massafra: Disa pranojnë që t’i fusin plumb kokës dhe të mos tërhiqen

Një ditë pas vrasjes së radhës në Shkodër, kryeqendra e Veriut është gdhirë e frikësuar. Arqipeshkvi i dioqezës Shkodër-Pult, Angelo Massafra në meshën e...

Parajsë shqiptare, një “sy gjumë” në lëndinat me lule të Fushë Studënit (Film)

Sa pak e njohim Shqipërinë! Atë Shqipërinë e heshtur që gëlon veçse nga zhurmat e ëmbla të natyrës. Nga melodia e erës kur tund lulet...

“Fundja në parajsë ka ushqim…”

“Fundja në parajsë ka ushqim”…ky është titulli i videos së realizuar nga BBC për fëmijët në Ghouta të Sirisë, i bazuar në fjalët e...

Ku të ketë shkuar Steve Jobs? Në parajasë apo në ferr?

Nga Çapajev Gjokutaj Librat e shenjtë thonë - në ferr. Me sa mund të hyjë deveja në vrimën e gjilpërës, aq mund të hyjë edhe...

Ndërtimi i digës në Vjosë, gjermanët japin alarmin: Po kërcënohet një parajsë!

E përjavshmja gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një artikull Luginës së Vjosës, në Shqipëri, në të cilën pritet të nderohet një dige të...

Lotët nuk i ndala duke të lexuar historinë

Nga Ilir Hoxholli Unë e di që të përcjellësh apo të shpërndash vlera nuk do të kesh vëmendjen e një skandali VIP-ash apo të politikës....

Politikani, një ditë në ferr

Një politikan vdes dhe e gjen vetën përpara Shën Pjetrit. Shën Pjetri hap librin e tij lexon emrin dhe i thotë: “Pra, ti je një...

Latest news

Robt’ ku t’i kesh Rama!

Nga Elona Caslli Rama, u përballa me policët e tu sot tek Liceu Artistik. Fiilimisht nga makina më thanë të vija maskën. U thashë natën...

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...
- Advertisement -