- Advertisement -

TAG

pacient

Ambulanca e Infektivit përplaset te 9-katëshet në Tiranë, po transportonte në spital një pacient

Një autoambulancë për të cilën ka raportime se është e Spitalit Infektiv është përplasur me një automjet të parkuar pranë 9 – katësheve në...

U shërua nga Covid-19, ish-pacienti u bën dhurata të gjithë stafit tek spitali “Nënë Tereza”

Një pacient, i cili kaloi me sukses koronavirusin është treguar mirënjohës me stafin e spitalit "Nënë Tereza" në Tiranë. Ai i ka dhuruar stafit një...

Mjeku natyropat: Ja përse përdorimi i terapisë me ozon e shëron koronavirusin (film)

Arben Gjoni, mjek natyropat thotë se Ozonoterapia e shëron një pacient me COVID-19. Ozonoterapia praktikohet në të gjithë Evropën me një leje të posaçme....

Koronavirusi në Shqipëri/ Humb jetën 60 vjeçari te “Shefqet Ndroqi”. Shkon në 28 numri i viktimave

Një pacient i infektuar me koronavirus në Shqipëri, mësohet se ka ndërruar jetë. Pacienti ishte i shtruar disa javë më parë në spitalin "Shefqet...

Shënohet viktima e dytë e Koronavirusit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë niofton zyrtarisht se prej COVID-19 ka ndërruar jetë në spitalin infektiv një pacient 66-vjeçar, i cili kishte komplikacione të rënda. Njoftimi i...

Pacientit me hemofili i mohohet trajtimi i duhur mjekësor, Gjykata e Tiranës e dëmshpërblen me 2 milionë lekë

Gjykata Administrative e Shkallës së Parë Tiranë ka dëmshpërblyer me rreth 2 milionë lekë një pacient si rezultat i mohimit të trajtimit të duhur...

Mjekët e arrestuar në Shkodër, pacienti: Vuaj nga zemra, më rrezikohet jeta nga mungesa e shërbimit

Teksa priste të jepet masa e sigurisë ndaj mjekëve të arrestuar në Shkodër, pasi akuzohen për shkelje të ligjit në lidhje me tenderat e...

Shëndetësia falas/ Në QSUT nuk ka më as anestezi

Familjarët e të sëmurëve dynden në të vetmen farmaci pranë Qendrës spitalore për të blerë anestezinë me vlerë 60 mijë  lekë   Nëse sot një...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -