- Advertisement -

TAG

OSBE-ODIHR

Patronazhistët e PS, OSBE-ODIHR për ABC: Shqetësim i madh, kërcënon demokracinë

OSBE-ODIHR dënojnë rrjedhjen e informacioneve të qytetarëve, referuar databaze-s së PS-së për patronazhistët. Në paraqitjen e raportit paraprak për zgjedhjet e 25 Prillit, gazetarja...

Pas takimit me ambasadorët, Opozita e Bashkuar kërkon mbledhjen e Këshillit Politik nesër në 10:00

Opozita e Bashkuar ka bërë kërkesë që të mbledhë Këshillin Politik ditën e nesërme në orën 10:00 pasi kryetari i PD, Lulzim Basha mbajti...

Vasili i përgjigjet Ramës: Këshilli Politik nuk është pazar, qëllimi i tij të heqë koalicionet

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, ka reaguar pas ftesës së kryeministrit Edi Rama për opozitën jashtë parlamentare, që të mos bojkotojë...

Katër veta në një tryezë, pa llogaritur sekretin e Ramës me Damianin

Nga Lorenc Vangjeli Që të kuptosh një kryeministër duhet të kesh qenë së paku një herë kryeministër. Të jesh ulur qoftë dhe një herë të...

Raport për një palë zgjedhje të paligjshme

Nga Andi Bejtja Ndoshta për herë të parë në historinë e saj si organizatë, OSBE-ODIHR, është detyruar të mbajë një raport unik: raport për zgjedhje që edhe...

I përmbushën zgjedhjet e 30 qershorit standardet? Ja si përgjigjet shefja e ODIHR (film)

Shefja e ODIHR, Audrye Glove ka deklaruar se prej rreth dy muaj OSBE-ODIHR do të shprehet për procesin zgjedhor të 30 qershorit. Audrye Glove tha...

30 Qershori përcakton edhe të ardhmen e OSBE-ODIHR

Nga Neritan Alibali Shumë qytetarë shqiptarë, të majtë dhe të djathtë, sipas këndvështirimeve të tyre politike, mendojnë se “zgjedhjet” e 30 qershorit, do të përcaktojë...

Ademi denoncon publikisht: Policia e Shtetit po dhunon haptazi…

Kryetarja e Bashkisë Shkodërs,Voltana Ademi, në një komunikatë për mediat pak minuta më parë, ka shprehur indinjatën e saj për mosrespektimin e urdhërit të...

Ambasadorja gjermane: Apel palëve të pengojnë çdo formë dhune

Dy ditë nga procesi i 30 qershorit, ku maxhoranca është e vendosur për të kryer zgjedhje vendore, ambasadorja gjermane në Tiranë, apelon palët të...

Seanca plenare/ Rudina Hajdari: Ndryshimi i sistemit është parësor

Nga foltorja e Kuvendit, deputetja demokrate, Rudina Hajdari u shpreh se amendimet kryesore që do të ndërrmarrë grupi i deputetëve të rinj të opozitës,...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -