- Advertisement -

TAG

Opinion

Kryeneçët duhet të zbuten

Ermal Mulosmani Koha kur liderët e Kosovës dhe të Shqipërisë ishin edhe miq për kokë, që shkonin në darka informale dhe diskutonin për strategji të...

A do bëhet Shqipëria vend ku do strehohen vrasësit serb?!

Nga Kim Mehmeti Po, me moskalimin e rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë sot në parlamentin shqiptar, Shqipëria ngelet vendi i vetëm në Ballkan që zgjodhi...

Si të bëjmë se u shtrenjtua jeta?

Nga Artan Fuga Ore nuk gjej këpucar të riparoj këpucët, o zbath, o me këpucë të reja! Oiiii, qaj për këpucarët e dikurshëm, le sa...

Serbia hapur po provokon luftë para hundëve të KFOR-it

Serbia hapur po provokon dhe këtë po e bën para hundëve të ushtarëve të KFOR-it.  Deri më tani Beogradit nuk i është dërguar ndonjë...

Byreku në plazh është sinfoni më vete

Nga Artan Fuga Byreku në plazh është një sinfoni më vete. Trondit edhe vendasit, edhe shqiptarët jashtë kufijve, edhe turistët nga Europa Qendrore që vijnë...

Përse armatoset Serbia?!

Enver Bytyçi Serbia armatoset çdo ditë. Së fundmi ajo bleu nga Kina raketa mbrojtëse dhe militarizimi i saj me armë ruse është një gjë e...

PLATFORMA CURZIO

Nga Flutura Açka Për një bashkim të plotë të demokratëve dhe të të gjithë shqiptarëve me vokacion të djathtë me demokratët Siç mund ta ketë vënë...

A ka radhë në Drejtësi?

Nga Lutfi Dervishi Kërkesa për “radhë” në drejtësi u artikulua nga Kryeministri në kongresin e PS-se duke shprehur habinë që si ka mundësi që SPAK...

Turi i Lul Bravës/ Nga prilli në prill, 12 muaj luftë civile

Nga Lufti Dervishi Nga prilli në prill. Një tur në datat më të rëndësishme të historisë së PD-së gjatë një viti. Autobuzi me përfaqësues të...

7 Marsi/ Mësuesit të heqin dorë nga dhuratat materiale!

Nga Artan Fuga 7 marsi është dita e shkollës shqipe, jo thjesht e mësuesit! Propaganda e ktheu në ditë të mësuesit, sikundër ktheu 1 majin...

Latest news

Pas “dështimit” të Samitit, SHBA thirrje BE: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Qeveria amerikane ka reaguar pas Samitit të BE- Ballkani Perëndimor që u mbajt së fundmi në Bruksel, ku Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk...

Lufta Rusi-Ukraine, dalin shifrat e frikshme: Mbi 3 mijë delfinë të ngordhur në Detin e Zi

Mbi 3,000 delfinë në Detin e Zi kanë ngordhur si pasojë e pushtimit të Ukrainës nga Rusia. Lajmin e bëjnë të ditur shkencëtarët ukrainas...

Fermë kanabisi brenda anijes, shkatërrohet banda e trafikantëve shqiptarë

Një bandë shqiptare e trafikut të drogës është shkatërruar nga policia spanjolle. Në pranga kanë përfunduar tre trafikantë. Siç raportojnë mediat vendase, shqiptarët janë...

Shërbimi sekret ukrainas shkatërron rrjetin e agjentëve të infiltruar rus, i përfshirë dhe një deputet

Një rrjet agjentësh që punonin për shërbimin e inteligjencës ushtarake ruse të GRU është shkatërruar nga Shërbimi sekret ukrainas i SBU. Me agjentët e...

Heqja e Vetos nga Bullgaria, Ngjela: Kushtet në favor të Shqipërisë, kërkesa e SHBA-ve…

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar heqjon e vetos nga parlamenti Bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut. Ngjela është shprehur se kjo lëvizje është në favor...
- Advertisement -