- Advertisement -

TAG

Open Ballkan

Xhaçka: Ballkani i Hapur e kthen rajonin në hapësirë bashkëpunimi, s’e kemi harruar Kosovën

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme deklaroi në Kuvend se Ballkani i Hapur është një nismë e guximshme për ta kthyer rajonin në...

Rama për DW: Nëse Kosova do bëhej pjesë e “Open Balkan” do të rriste kapacitetet

Kryeministri i Shqipërisë në kuadrin e vizitës në Beograd flet për DW mbi “Open Balkan”. Ai thekson se është e rëndësishme që Serbia ka pranuar...

Rama: Me Kosovën kemi marrëdhënie speciale, por s’kam degë të PS atje

Kryeministri Edi Rama, në një konferencë me gazetarët në Beograd pas samitit për “Open Ballkan”, është pyetur nëse do të insistojë të bindë Kosovën...

Kurti për “Open Balkan”: E ardhmja e Kosovës është BE-ja, i mbështesim të gjitha iniciativat e saj

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe homologu i tij maqedonas Zoran Zaev nuk janë pajtuar sot për iniciativën “Open Ballkan”. Kurti në një konferencë të...

Presidentja Osmani: Ideja e “Open Balkan” është e rrezikshme

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se ideja e “Open Balkan” është e rrezikshme dhe se e vonon integrimin evropian të...

Merkel: Open Balkan nuk e zëvendëson Procesin e Berlinit

“Procesi i Berlinit është bërthama e gjithçkaje dhe sigurisht në këtë kontekst nuk mund të zëvendësohet, gjërat mund të përshpejtohen brenda këtij procesi”. Kështu deklaroi...

“Open Balkan”, reagon BE: I mirëpresim angazhimet e liderëve për bashkëpunim rajonal

Bashkimi Evropian i mirëpret angazhimet e liderëve për bashkëpunim rajonal. Kështu është shprehur zëdhënësja e Unionit për Fqinjësi dhe Zgjerim, Ana Pisonero për Gazetën...

Ballkani i Hapur? AlbinKurti: Askush nga politikanët shqiptarë nuk duhet të bashkëpunojë me krimin

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka dërguar sot mesazhin e tij në tribunën “Kauzat shqiptare – para dhe pas Hasan Prishtinës”, organizuar nga Instituti...

Një përgjigje për Edi Ramën dhe bashkëmendimtarët e tij

A besoni ju z. Rama se Open Balkan do të duhej të jetë arsyeja kryesore për t’iu besuar kaq shumë serbëve, në kohën kur...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -