- Advertisement -

TAG

non grata

Shqipëria përzë dy diplomatë iranianë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka shpallur "non grata" dy përfaqësuesit diplomatikë të Ambasadës së Republikës Islamike të Iranit në Shqipëri, Mohammad Ali...

Erdogan i shkatërroi jetën Hakan Sukurit. Legjenda shqiptare e futbollit turk sot punon…

Legjenda e futbollit turk, Hakan Sukur është një armik i Presidentit Erdogan. Ish-heroi kombëtar tashmë është shpallur person “non grata” në Turqi pasi në vitin...

Skandal/ Bashkia e Finiqit kërcënon gazetarin Marin Mema dhe e shpall “non grata”

Por, çfarë ka bërë Marin Mema që të kërcënohet kaq hapur, madje të shpallet “non grata” në një katund që i përket territorit të...

Sondazhi/ Mbi 10 mijë qytetarë kërkojnë shpalljen e Ramës “non-grata” në Kosovë

Pas pritjes në Shqipëri të presidentit Aleksandër Vuçiç në Tiranë dhe deklaratave të shëmtuara të Ramës ndaj homologut të tij kosovar, sekretarja e përgjithshme...

Mesila Doda: Po të isha sot në vend të Haradinajt, Kurtit dhe Thaçit, do ta shpallja Ramën non-grata në Kosovë

Kryeministri Edi Rama ka ofenduar sot homologun e tij kosovar Rramush Haradinaj pas deklaratave se Mini-Shengen synon që të detyrojë Kosovën që të heqë...

Meta shpalli “non grata” Borschardt/ Reagon OSBE: Po i kushtojmë vëmendje notës verbale

Zyra e OSBE në Vjenë reagon pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të shpallur “non grata” ambasadorin në Tiranë, Berndt Borschardt. Në një përgjigje...

Braktisi mbledhjen para se të përfundonte, Borchardt lë Shqipërinë

Braktisi mbledhjen me përfaqësues të OSBE para se të përfundonte, ambasadori i OSBE, Bernd Borchardt duket se ka vendosur të largohet nga Shqipëria. Në rrjetet...

Nuk është i mirëpritur/ Meta shpall “non grata” ambasadorin Bern Borchardt

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bern Borchardt nuk është i mirëpritur në Presidencën shqiptare. Presidenti Ilir Meta ka dërguar një letër në selinë qendrore të...

Borschardt u tregon gishtin e mesit protestuesve/ Politika: Të shpallet “non-grata” (film)

Akt i turpshëm i ambasadorit të OSBE-së, Berndt Borschardt. Përmes një postimi në facebook, Petrit Vasili kërkon shpalljen non grata të diplomatit gjerman. "NON GRATA!!! Shikojeni VIDEON...

“Vangjush Dako non grata në SHBA”- VOA tregon pse u mor kjo masë dhe një statistikë mbi numrin e zyrtarëve që u është refuzuar...

Departamenti i Shtetit vendosi sot kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako në listën e personave që u ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara...

Latest news

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...
- Advertisement -