- Advertisement -

TAG

njoftim

Ambasada e SHBA jep njoftimin: Nesër dita e fundit e aplikimit për hetues të BKH

Ambasada e SHBA-së njofton se aplikimet për hetues special të BKH-së përfundojnë nesër. Kush përmbush kriteret e përcaktuara të aplikojë dhe të bëjë dorëzimin e...

OSHEE jep njoftimin: Ja oraret dhe zonat që do kenë mungesë energjie në Tiranë

Gjatë javës disa zona në Tiranë do të kenë mungesë energjie elektrike për shkak të remontit të planifikuar në NST “Uzina Dinamo”. Në njoftim thuhet...

Do të udhëtoni drejt Greqisë? Ministria e Jashtme jep njoftimin e rëndësishëm

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka kujtuar sërish qytetarët se pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës do të jenë të mbyllura nga...

Grabitja/Policia detaje për operacionin me 4 të arrestuar

Një ditë pas lajmit të për arrestimin e katër personave, për lidhje me grabitjen në aeroportin e Rinasit, Policia e Shtetit jep versionin e...

Latest news

Greva e naftëtarëve, Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës: E papranueshme, t’u sigurohen pagat

Sindikatat ndërkombëtare ”IndustriALL Global Union” dhe ”IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama. Në letër i kërkohet qeverisë që...

Tabaku: Prej 5 vitesh në Tiranë sheh vetëm beton, pluhur, maune e gropa

Ish- deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me betonizimin e Tiranës në 5 vitet e fundit duke akuzuar kryebashkiakun e kryeqytetit, Erion...

Bojkoti i kampionatit, Liga Profesioniste do të mblidhet sërish ditën e hënë

Nuk ka ende një datë se kur do të fillojë kampionati shqiptar, i cili është në bojkot nga 12 shtatori. Presidenti i FSHF, Armand...

Merr flakë në ecje automjeti në aksin Levan-Ura e Mifolit

Një makinë ka marrë flakë në ecje në aksin Levan-Ura e Mifolit. Në automjetin tip “Renault”me targa AA001DM ndodheshin shoferi dhe një pasagjer, të cilët...

Regjistrohen 19,644 raste ditore me Covid-19, 151 persona humbën jetën në Itali

Italia ka konfirmuar 19,644 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, nga 177,669 teste të kryera. Raportohet se totali i të...
- Advertisement -