- Advertisement -

TAG

neda karafili

Neda Karafili: Babai im, njeriu më i mirë që kam njohur

Nga Alma Nikolli Kjo është një bisedë e jashtëzakonshme mes meje dhe Nedës, të zakonshmet janë shumë më të jashtëzakonshme. Qeshim pak më shumë dhe kujdesemi...

Sindi – The Voice Kids, një yll që zbuloi vetveten!

Nga Neda Karafili Në qiellin që na rri mbi kokë dhe në qiellin e metaforave, ndodhen dy kategori yjesh. Yjet që ndriçojnë aq fort sa...

Nuk duhej të ishte radha jote Adelë, lule, por s’paska qenë me radhë kjo jetë

Nga Neda Karafili Gjumi më doli shumë netë më parë, nga një ëndërr e poshtër, e keqe. Zemra po më çmendej. Ëndrra më kishte kthyer...

Për edukatoret e mira të bijve tanë, heroinat e fëmijërisë së tyre

Nga Neda Karafili Jo pa faj, në kokën tonë si prindër e në stereotipin e krijuar në shoqëri, na janë rrënjosur skena absurde e të...

Nëna duhet të rrezikojë jetën, vetëm se dikush në epokën e gurit ka lindur vetë një fëmijë 5 kile?!

“Shtatzëna hidhet nga kati i 20-të i spitalit dhe humb jetën. Familjarët: Mjekët nuk i bënë operacion çezarian, fëmija me perimetër të madh koke....

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -