Sindi – The Voice Kids, një yll që zbuloi vetveten!

Duhet të lëçisni

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Nga Neda Karafili

Në qiellin që na rri mbi kokë dhe në qiellin e metaforave, ndodhen dy kategori yjesh. Yjet që ndriçojnë aq fort sa duken me shikimin e parë dhe të tjerët që duhet t’I zbulosh. Të parët kërkojnë vëmendjen e duhur, të dytët – vullnetin e nevojshëm.
Top Channel, më në fund, zbuloi një yll. Më në fund, ndihmoi një yll, të zbulonte veten. Sado pro-ve dhe kundër-ave një emision si Voice Kids mund të ketë, një gjë është e sigurt dhe mbizotëron: ndihmon fëmijët të prezantojnë talentin, të njohin veten, mbush shqiptarët me shpresë dhe optimizëm për brezin që po rritet dhe sidomos, e ndihmon këtë brez, të realizojë një ëndërr që kushedi , mund të jetë e s’mund të jetë në sirtar.
Sindi është një yll I ri, që u zbulua jo vetëm në qiellin e metaforave, ëndrrave dhe muzikës por edhe në qiellin e dëshirave që të gjithë ne kemi për fëmijët tanë e për fëmijët e tokës sonë.
Sytë e Sindit ishin siguria e duhur që të gjthë ne kemi nevojë për të përballuar jo vetëm sfidat përballë të tjerëve, por edhe përballë vetes.
Këmbët e forta të saj, për t’u dhënë notave një bazë dhe fill më pas të pasigurta në ecejaket e mbushura me emocion e shpresë, janë si shkëmbinj që të gjithë ne duhet të jemi për të mbështetur fëmijët tanë dhe tokës sonë.
Dhe duhet të ndihemi me fat, që me këta fëmijë që dorëzohen në zemrat e mendjet e gjykuesve dhe publiqeve, ndajmë tokën dhe qiellin dhe ëndrrat e njëjtja.
Zëri i Sindit nuk ishte vetëm zëri I Voice Kids, por edhe I një fëmijë që kohën e saj e bënte flori – e përdorte për ta kthyer atë në kampione. Kampionen e shahut, ping pong-ut, e zërit më të mirë, artistes më cilësore, motrës që të gjithë do donim dhe bijës që të gjithë duam.
Me pak fjalë, se vetëm këto kemi e ndryshe do këndonim, Sindi është një yll që sot zbuloi veten dhe zbuloi edhe sekretin e madh që duhet të na hapë mendjet, sytë e zemrën – sa të mirë, e sa mirë, këta fëmijë që i kemi!

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...