Sindi – The Voice Kids, një yll që zbuloi vetveten!

Duhet të lëçisni

Studimi francez: Ja sa reaksione me pasoja të rënda shkaktojnë Pfizer, Astra Zeneca dhe Moderna

Epidemiologu Ilir AliMehmeti ka shpërndarë në rrjetin e tij facebook studimin më të fundit francez në lidhje efektet anësore të vaksinave anti-Covid, ku përfshihen...

PDIU, Idrizi në Fier: “Pashallarët e kuq” kundër Çështjes Çame; detyrimi ynë të mbrojmë identitetin kombëtar

Në një takim me anëtarët e Shoqatës Patriotike “Çamëria” dhe PDIU-së në Fier, Kreu i partisë Shpëtim Idrizi u shpreh se shqiptarët e Çamërisë...

Situata shumë e rëndë/ Infektivi dhe Sanatoriumi nuk kanë asnjë vend bosh

Të dyja spitalet kryesore të COVID-19 në vend janë plotësisht të mbushura. “BalkanËeb” shkruan se para Infektivit situata ka qenë e qetë por nuk ka...

SHBA-ja miraton vaksinën e Johnson & Johnson

Rregullatori për barna në Shtetet e Bashkuara ka miratuar për përdorim vaksinën kundër COVID-19 të kompanisë Johnson & Johnson. Kjo vaksinë administrohet përmes një...

Nga Neda Karafili

Në qiellin që na rri mbi kokë dhe në qiellin e metaforave, ndodhen dy kategori yjesh. Yjet që ndriçojnë aq fort sa duken me shikimin e parë dhe të tjerët që duhet t’I zbulosh. Të parët kërkojnë vëmendjen e duhur, të dytët – vullnetin e nevojshëm.
Top Channel, më në fund, zbuloi një yll. Më në fund, ndihmoi një yll, të zbulonte veten. Sado pro-ve dhe kundër-ave një emision si Voice Kids mund të ketë, një gjë është e sigurt dhe mbizotëron: ndihmon fëmijët të prezantojnë talentin, të njohin veten, mbush shqiptarët me shpresë dhe optimizëm për brezin që po rritet dhe sidomos, e ndihmon këtë brez, të realizojë një ëndërr që kushedi , mund të jetë e s’mund të jetë në sirtar.
Sindi është një yll I ri, që u zbulua jo vetëm në qiellin e metaforave, ëndrrave dhe muzikës por edhe në qiellin e dëshirave që të gjithë ne kemi për fëmijët tanë e për fëmijët e tokës sonë.
Sytë e Sindit ishin siguria e duhur që të gjthë ne kemi nevojë për të përballuar jo vetëm sfidat përballë të tjerëve, por edhe përballë vetes.
Këmbët e forta të saj, për t’u dhënë notave një bazë dhe fill më pas të pasigurta në ecejaket e mbushura me emocion e shpresë, janë si shkëmbinj që të gjithë ne duhet të jemi për të mbështetur fëmijët tanë dhe tokës sonë.
Dhe duhet të ndihemi me fat, që me këta fëmijë që dorëzohen në zemrat e mendjet e gjykuesve dhe publiqeve, ndajmë tokën dhe qiellin dhe ëndrrat e njëjtja.
Zëri i Sindit nuk ishte vetëm zëri I Voice Kids, por edhe I një fëmijë që kohën e saj e bënte flori – e përdorte për ta kthyer atë në kampione. Kampionen e shahut, ping pong-ut, e zërit më të mirë, artistes më cilësore, motrës që të gjithë do donim dhe bijës që të gjithë duam.
Me pak fjalë, se vetëm këto kemi e ndryshe do këndonim, Sindi është një yll që sot zbuloi veten dhe zbuloi edhe sekretin e madh që duhet të na hapë mendjet, sytë e zemrën – sa të mirë, e sa mirë, këta fëmijë që i kemi!

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Studimi francez: Ja sa reaksione me pasoja të rënda shkaktojnë Pfizer, Astra Zeneca dhe Moderna

Epidemiologu Ilir AliMehmeti ka shpërndarë në rrjetin e tij facebook studimin më të fundit francez në lidhje efektet anësore të vaksinave anti-Covid, ku përfshihen...

PDIU, Idrizi në Fier: “Pashallarët e kuq” kundër Çështjes Çame; detyrimi ynë të mbrojmë identitetin kombëtar

Në një takim me anëtarët e Shoqatës Patriotike “Çamëria” dhe PDIU-së në Fier, Kreu i partisë Shpëtim Idrizi u shpreh se shqiptarët e Çamërisë...

Situata shumë e rëndë/ Infektivi dhe Sanatoriumi nuk kanë asnjë vend bosh

Të dyja spitalet kryesore të COVID-19 në vend janë plotësisht të mbushura. “BalkanËeb” shkruan se para Infektivit situata ka qenë e qetë por nuk ka...

SHBA-ja miraton vaksinën e Johnson & Johnson

Rregullatori për barna në Shtetet e Bashkuara ka miratuar për përdorim vaksinën kundër COVID-19 të kompanisë Johnson & Johnson. Kjo vaksinë administrohet përmes një...

Mungesa e ujit të pijshëm në fshatrat e Vlorës, banorët tregojnë vuajtjet: I mbushim me bidona, asnjë të mirë s’i kemi parë kësaj qeverie

Mungesa e furnizimit me ujë të pijshëm është një çështje problematike për qytetin e Vlorës dhe fshatrat e zonës. Një ndër fshatrat ku banorët po...