- Advertisement -

TAG

motra

Italiani vret motrën se ishte e lidhur me një transgjinor

Një vajzë 20-vjeçare ka humbur jetën në Napoli të Italisë, pasi është rrëzuar nga motori, teksa po udhëtonte me “shokun” e saj transgjinor. Por, ajo...

U ekzektua mbrëmë në atentat, motra e Anxhelo Avdias tregon lëvizjet e viktimës para vrasjes (film)

Familjarët e Anxhelo Avdias, një nga viktimat e ekzekutuar mbrëmjen e së hënës në Durrës në një prononcim për ABC News janë shprehur se...

E zhdukur prej dy ditësh, gjendet 15-vjeçarja nga motra e saj

Është gjetur 15-vjeçarja e zhdukur në Prishtinë, e cila erdhi nga Austria me familjen e saj për festat e fundëvitit. Familja Zagori ka konfirmuar se...

PD: E gjithë vëmendja për motrat dhe kunatat e qeverisë

Deputetja e Partisë Demokratike, Izmira Ulqinaku, deklaroi se “Fondi i Kujdesit të Detyrueshëm Shëndetësor është modeli ku nepotizmi ka në dorë 310 milionë euro...

Tri motrat nga Australia, kërkojnë “rrënjët” në Shqipëri

Giovana Motton, Francesca Mills dhe Yvonne Duckitt janë tre motra, të cilat udhëtuan nga Australia për të gjetur rrënjët dhe të afërmit e babait...

Detaje nga jeta e 6 motrave të Mbretit Zog, 3 princeshat që s’u martuan kurrë

Mbreti Zog kishte 6 motra, Princeshë Adile, Princeshë Nafije, Princeshë Senije, Princeshë Myzejen, Princeshe Ruhije dhe Princeshë Maxhide. Referuar faqes zyrtare të Familjes Mbretërore, ato...

Qeveria shqiptare aprovon donacion për Greqinë, Rama: Solidaritet me vëllezërit e motrat tona

Qeveria shqiptare ka ka aprovuar sot një donacion nv shenjë solidariteti për fqinjin tonë jugor, Greqinë. Lajmi është bërë i ditur nga vetë kryeministri, Rama përmes...

Rama: Shërbim falas ku askush s’paguan, ka vetëm te motrat e Nënë Terezës

Pasi ka kërkuar ndjesë për gabimin me tarifën e "Rrugës së Kombit”, duke e justifikuar me eksperiencën e panjohur për vendin tonë, Rama ka...

Dëbora fsheh ato që s’mund të fshihen…

Nga Lada Banushi Nëse do të bënim një sondazh se cila qe ngjarja më e komentuar në vend, me siguri rezultati do ishte i pritshëm:...

Dy motrat shqiptare dhe një histori prekëse

Këto dy motra të varfra kishin ecur 40 kilometra nga një fshat malor për të arritur në Tiranë. Vajza në të majtë vuante nga një...

Latest news

Mjeku apel kolegëve: A duhet ndryshuar protokolli në spitale për familjarët e personave me aftësi ndryshe?

Mjeku Odri Qejvani nëpërmjet rrjeteve sociale ka bërë apel duke ju drejtuar kolegëve të tij në lidhje me rastin e një pacienteje 17 vjeçare...

COVID-19 i merr jetën skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur Kujtim Gjonaj

Regjisori dhe skenaristi i mirënjohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 74 vjeçare. Karriera e tij e pasur si regjisor...

Tragjedi në Mesdhe/ 20 migrantë të zhdukur, 100 të shpëtuar

Gati 100 migrantë në rrugën e tyre për në Evropë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërsa njëzet u zhdukën në Mesdhe. Migrantët, kryesisht...

Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

“Nuk kemi siguri rrugore”, eksperti Hoxha: Stafi duhet të kualifikohet! Nga roje, përfundojnë shefa

Eksperti i Sigurisë Rrugore, Gëzim Hoxha gjatë një interviste të dhënë u shpreh se në vendin tonë nuk ka autoritete të posaçme për sigurinë...
- Advertisement -