- Advertisement -

TAG

Mjeku infeksionist

Tritan Kalo jep dorëheqjen nga Komiteti Teknik

Mjeku i njohur infeksionit Tritan Kalo këtë të enjte  ka dhënë dorëheqjen nga Komiteti Teknik i Eksperteve. Mjeku bën me dije se ky Komitet është...

Rasti i Tires, Kalo: Episode të shkëputura prej individësh të pamoralshëm

Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos e humbasin besimin tek bluzat e bardha. Në një postim në...

Kalo thirrje të rinjve: Koronavirusi s’po njeh më moshë, kujdes në urbane

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo, vijon me apelin e tij ndaj qytetarëve që duhet të bëjnë kujdes në këtë situatë. Përmes një postimi në Facebook, Kalo...

Tritan Kalo mesazh politikës: U mbars SPAK dhe bëri kaps 20 komisionerë

Mjeku Infeksionist, Tritan Kalo  ka reaguar lidhur me situatën politike, por edhe atë të pandemisë. Në një status në Facebook, Kalo e fillon me komisionerët...

“Shtimi i rasteve të moshave nën 35 vjeç”, mjeku infeksionist bën thirrjen e fortë: Virusi po prek çdo moshë!

Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo bën një thirrje të fortë për qytetarët shqiptarë, teksa vendi ynë po përballet ende me shifra të larta...

Mjeku Kalo apel qytetarëve: Covid është ulur këmbëkryq mes nesh

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo është tepër aktiv në rrjetet sociale që në fillimet e epidemisë nga koronavirusi. Përmes një mesazhi në Facebook, mjeku Kalo  bën...

“Virusi është ende midis nesh”, Pipero apel qytetarëve: Mos i dëgjoni politikanët!

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero i ka bërë apel qytetarëve gjatë mesnatës së sotme, që të zbatojnë masat mbrojtëse ndaj Covid-19. Përmes një postimi në rrjetet...

Pipero paralajmëron: Sa më shumë të ekspozohesh në një ambient të infektuar nga Covid-19, aq më rëndë sëmuresh

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka folur në lidhje me situatën e Covid në të cilën ndodhet vendi pas rritjes së rasteve të reja. Pipero ka...

Pipero: Virulenca në rënie duhet të hapemi shpejt, uji i detin nuk e transmeton Covid 19 (film)

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero në një intervistë për “Abc-në e Mëngjesit”, ka deklaruar se tashmë është koha që të hapemi. Pipero ka theksuar se në...

“Nuk do ketë një valë të dytë”: Pipero tregon lajmin e mirë për koronavirusin

Për mjekun infeksionist Pëllumb Pipero nuk do të ketë një valë të dytë të koronavirusit. I ftuar në studion e “Abc-ja e mëngjesit” me...

Latest news

Masakroi me shkop babain në Roskovec, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i...

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...

Bëri veprime të turpshme para një të mituri, arrestohet 45-vjeçari në Tiranë

Një 45 vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar është arrestuar nga policia e Tiranës. Në pranga ka rënë shtetasi E. K., 45 vjeç, i shpallur...
- Advertisement -