- Advertisement -

TAG

mjekesi

Çmimi Nobel në Mjekësi për 2020, fituesit mjekët që zbuluan virusin e Hepatitit C

Çmimi Nobel i këtij viti iu dha tre shkencëtarëve, të cilët kanë dhënë një kontribut vendimtar në luftën kundër hepatitit të transmetuar nga gjaku,...

Ligji i ri i migracionit nga 1 marsi në Gjermani/ Vende të lira pune në mjekësi, ndërtim e gastronomi

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe...

Shihe vetë në foto konviktin e mjekësisë, çfarë ka për të dialoguar këtu?

Shihe vetë në foto konviktin e mjekësisë përballë Ministrisë së Mbrojtjes. Gjithë këto vite nuk është ndërhyrë në asnjë drejtim në këtë konvikt. Shih...

“Ngelësit që kërkon Gjermania!”, studentët e Mjekësisë varin bluzat e bardha (film)

Vijon qëndresa e studentëve përpara Ministrisë së Arsimit, ndërsa një prej mesazheve më të veçanta është ai i dhënë nga Fakulteti i Mjekësisë në...

Mjekët kosovarë paralajmërojnë bojkot nëse nuk u rriten pagat

Mjekët që punojnë në sektorin publik kanë thënë se nëse qeveria nuk merr parasysh kërkesat e tyre për rritje të pagave, atëherë do të...

Infermieri që s’do Gjermaninë, 19 vjeçari nga Bulqiza prej 2 vitesh vullnetar në spital

Çdo mëngjes Selmani vesh bluzën e bardhë dhe nis shërbimin mjekësor pranë Spitalin të Bulqizës. 19-vjeçari nuk e ka përfunduar ende gjimnazin por kjo...

Edhe turistët mbjellin pemë në Tiranë, Veliaj: Vijnë në Shqipëri për mjekësinë

Një grup turistësh italianë që vijnë shpesh në Tiranë, së bashku me kryebashkiakun Erion Veliaj, mbollën edhe disa pemë për gjelbërimin e qytetit. Veliaj i...

Larg ilaçeve/ Historitë e katër të sëmurëve me diabet, të cilëve Hetem Ramadani ua ktheu shpresën për jetë (Film)

Nuk ka sëmundje e cila është aq thellë e rrënjosur në vetëdijen e njerëzve. Madje edhe shprehjet “më është ngritur sheqeri” apo “më ka...

E keni vënë re gjarprin në paketimet farmaceutike? Ja pse është simbol i mjekësisë

Të gjithëve na ka rastisur të marrim medikamente apo të kalojmë pranë farmacive, por vështirë të na kenë shkuar sytë tek simboli më i...

E shpërfilli Rama, mjekun shqiptar e merr gjigandi danez i farmaceutikës

I ri, ambicioz, i shkolluar në universitetet më të mira të botës, Taulant Muka sot po jeton ëndërrën e të gjithë mjekëve të rinj...

Latest news

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr regjistrimin: Fushatë me legalizimet, punonjësit e Kadastrës udhëzohen të gënjejnë qytetarët (film)

Gazetari Artan Hoxha ka denoncuar me anë të një audio regjistrim, Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, duke thënë se kjo agjenci e rëndësishme e qeverisë...
- Advertisement -