- Advertisement -

TAG

mirenjohje

COVID-19 i mori jetën. Kreu i shtetit: Dhimbje e trishtim për Gjeneral Sallakun

Nga Ilir Meta Shumë dhimbje e trishtim për ndarjen e parakohshme nga jeta të Gjeneral Brigade, Ndriçim Sallaku, profesionistit të përkushtuar të Forcave tona të...

Çastet prekëse/ Dy artistet marrin mesazhet më të bukura të dashurisë nga djemtë e jetës së tyre (film)

Mbrëmja e djeshme ka qenë krejt e veçantë në “E ardhmja është vajzë” me Ermira Çaushollin. Për herë të parë përballë njëra-tjetrës janë vënë...

Dekoratat: Mirënjohje, qoka a përshpirtje?

Nga Mehmet Elezi Presidenti shpërndan tituj e dekorata. Është brenda tagrit të tij institucional. Shpreh nderimin e shoqërisë për ata që përfaqësojnë vlerat e saj. Që i...

Duhet të jemi humanistë për të mos qenë humbës!

Nga Entela Kasi Jemi izoluar. Dakord. Njerëz të rëndësishëm dhe të zakonshëm. Po. A ka menduar dikush për atë pjesë të popullatës që nuk ka mundësi...

Shoqata Çamëria i jep titull mirënjohjeje/ Sonila Alushi: Krenare që jam çame, që jam shqiptare

Ditën e sotme Shoqata Çamëria ka mbajtur një aktivitet me rastin e 75 vjetorit të genocidit grek në Çamëri. Gjatë aktivitetit, vajza çame që kandidon...

Për Bamirësinë dhe Taramelen

Nga Ermal Mulosmani A duhet ta bëjmë publike bamirësinë? Ky është një debat i madh që zhvillohet sa herë dikush përdor televizionin, median e shkruar ose...

Idrizi: Një mirënjohje me zemër për qindra, mijëra shqiptarë që dolën e protestuan si qytetarë

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi përmes një statusi në facebook ka komentuar protestën e sotme të opozitës. Idrizi është shprehur mirënjohës për mijëra shqiptarët që...

Hapen për herë të parë dosjet e çamëve të persekutuar, PDIU titull mirënjohjeje Gentiana Sulajt

Për herë të parë do të bëhen publike sot dosjet e shqiptarëve të Çamërisë që janë persekutuar nga regjimi diktatorial. Në emër të PDIU dhe Shoqatës...

Bashkia Vlorë nderon Benjaminin me titullin “Mirënjohje e Qytetit të Vlorës”

Benjamin Ferati, djali nga Tetova i cili humbi jetën në një nga plazhet e Vlorës në tentativë për të shpëtuar dy vajza është nderuar...

Ilir Kerni pas dorëheqjes: Mirënjohje për rrugëtimin tonë të përbashkët si artistë

Ish-drejtori i TKOB, Ilir Kerni ka shpërndarë një mesazh falënderimi pas dorëheqjes së tij nga detyra. Kerni shpreh në një postim në facebook, mirënjohje për...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -