- Advertisement -

TAG

ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme

Mali i Zi lehtëson masat anti-covid për kalimin në kufi

Pas rishikimit të masave anti -COVID, Mali i Zi ka vendosur të anulojë masën e ndalimit të komunikacionit ndërurban. Ministria për Evropën dhe Punët e...

MEPJ njofton shqiptarët e bllokuar jashtë shtetit: Riatdhesimet u mbyllën dje

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, ka informuar gjithë qytetarët shqiptarë të bllokuar jashtë RSH-së, se plani i riatdhesimit është mbyllur dje me...

Shqiptarë të bllokuar në Holandë për shkak të COVID-19, Ministria e Jashtme tregon procedurën

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme vjen me një njoftim të rëndësishëm për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Holandë, që janë bllokuar për...

MPJ: 200 qytetarë shqiptarë që mbetën të bllokuar në Gjermani nisen drejt Tiranës

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar  lidhur me 200 shtetasit shqiptarë që kishin mbetur të bllokuar në aeroport pas situatës së...

Letra e Metës për negociatat me Greqinë, reagon MEPJ: Kërkohet maturi

Pas deklaratës së presidentit Ilir Meta, lidhur me plotfuqishmërinë për nisjen e negociatave me Greqinë, ka reaguar Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme. Përmes një...

Latest news

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...

Drejtshkrimi i gegnishtes ose gegnishtja e standardizueme

Sapo doli nga shtypi libri me rregullat e drejtshkrimit të gjuhës shqipe në gegnisht, botim cilësor i Fondacionit ALSAR. Është hera e parë që botohet...
- Advertisement -