- Advertisement -

TAG

Milano

“Tempo në 1973: Ibrahim Kodra, një jetë për të treguar”

Nga Aurenc Bebja, Francë “Tempo” ka botuar, me 2 dhjetor 1973, në faqen n°85, një shkrim për piktorin e shquar shqiptar Ibrahim Kodrën. Kur Ibrahim Kodra...

Caktohet qyteti ku do të mbahet Eurosong 2022

Grupi italian muzikor Maneskin fitoi sezonin e fundit të festivalit europian të këngës dhe sipas traditës është pikërisht vendi nga vijnë fituesit që organizon...

Berisha u përjashtua nga grupi parlamentar i PD-së, Armina Mevlani nga Milano: Ndihem e gjallë

Nusja e djalit të Berishës, Armina Mevlani, ka publikuar një postim në rrjetet sociale ku duket se momentalisht ndodhet në Milano. Ajo ka lyer flokët...

Vonesa në aeroportin “Malpensa” në Milano, shqiptarët përplasen me policinë italiane

Shqiptarët përplasen me policinë italiane në aeroportin “Malpensa”, në Milano për shkak se kanë mbetur të bllokuar që prej mbrëmjes së djeshme. Raportohet se qytetarët...

Mbyllet Lombardia e Milano, konsullata shqiptare jep njoftimin e rëndësishëm

Konsullata e Përgjithshme e Shqipërisë në Milano ka njoftuar të gjithë qytetarët shqiptarë që jetojnë në Itali se deri më datën 3 dhjetor, ditë...

Lombardia e Milano në lockdown/ Konsullata shqiptare ndërpret shërbimet deri më 3 dhjetor

Mbyllja e Lombardisë dhe Milanos ka detyruar Konsullatën shqiptare në Milano të ndërpresë shërbimet deri me datën 3 dhjetor. Gjatë kësaj kohe Konsullata do...

Shërohet Berlusconi: Covid-19 ishte testi më i rrezikshëm i jetës time

Ish kryeministri Italian, Silvio Berlusconi është shëruar nga koronavirusi dhe sot ka dalë nga spitali San Raffaele në Milano. Berlusconi tha se secili prej nesh...

Milano “shpërthen” në festë, pas izolimit italianët dynden në rrugë (film)

Në Itali ka filluar “faza 2” e masave të marra nga qeveria për shkak të COVID-19. Këtë të hënë autoritetet vendosën që të lehtësojnë masat,...

Koronavirusi/ Rrëfimi prekës i mjekes në Itali: E dinë që po vdesin, më kërkojnë t’ju telefonoj nipërve e mbesave

Një mjeke italiane ka përshkruar momentet e fundit të pacientëve me koronavirus, duke thënë se ata mbeten të kthjellët deri në fund të jetës...

Itali/ Dy emigrantë shqiptarë bien nga skela, në gjëndje kritike për jetën

Mediat italiane kanë publikuar lajmin se dy emigrantë shqiptarë kanë mbetur të plagosur rëndë në vendet e punës në Itali. Një është rrëzuar nga skela...

Latest news

Vazhdon rritja e temperaturave globale dhe emetimeve të karbonit

Vala e të nxehtit gjatë verës së vitin 2021 përfshiu gjithë Evropën dhe kryesisht rajonin e Mesdheut. Shkencëtarët thonë se viti i kaluar ishte...

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...
- Advertisement -