- Advertisement -

TAG

Memushaj

Ndeshja me Izraelin/ Memushaj: Opsioni i vetëm është fitorja

Ndeshja kundër Izraelit për mesfushorin e Kombëtares Ledian Memushaj, skuadra duhet të fitojë formën e saj më të mirë për këtë ndeshje, e opsion i...

Italia ndëshkon Kombëtaren me dy gola

Ka përfunduar me rezulatatin 2-0 ndeshja Itali- Shqipëri. Pjesa e parë mes Italisë dhe Shqipërisë u mbyll me rezultatin 1-0. Belotti pati një kontakt me Memushajn dhe gjyqtari akordoi...

Manaj dhe Memushaj KO, fiton “finlandezi” Hetemaj

Peskara ka humbur në shtëpi ndaj Kievos, ndërkohë që sulmuesi nga Lushnja, pas ftesës së De Biazit gjeti edhe një vend titullari në stadiumin...

Memushaj, një penallti për t’u harruar

Lacio fiton 3-0 ndaj Peskarës, por kapiteni shqiptar gabon nga pika e bardhë, pikërisht kur rezultati ishte i mbërthyer në shifrat 0-0 Peskara e pati...

Taulant Xhaka: Nuk do ja kursejë shkelmat Granitit

Taulant Xhaka nuk do ta kursejë të vëllain, Granitin, kur të përballet me të në ndeshjen e Europianit me Zvicrën. Por, sipas Taulantit Graniti ka...

Peskara – Komo/ Memushaj dhe Basha përleshen me njëri-tjetrin

Java e 34-t e Serisë B ishte e rëndësishme edhe për dy futbollistët tanë, Ledian Memushaj dhe Migjen Basha, që luajnë përkatësisht me Peskarën...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -