- Advertisement -

TAG

memorie

Dëshmia e nipit të ish-ministrit që ndihmonte me para babanë e Enverit: Në kampin e Tepelenës kishim zili edhe dhitë që ushqeheshin me ferra

Publikohet historia e panjohur të ngjarjes së shumëpërfolur në historinë e Shqipërisë të ndodhur në marsin e vitit 1908, kur Çerçiz Topulli në bashkëpunim...

A ka mbetur ndonjë fije memorie në këtë vend?

Nga Mesila Doda A ju kujtohet bllokimi i negociatave për Qarkun Fier? Po kur deklarohej nga deputetët socialistë të kohës se po u hoqën vizat...

Kthejuni shkrimit me dorë/ Studimi: Përmirëson memorien dhe përqëndrimin

Xhesti më i thjeshtë, të marrësh një penë dhe të shkruash, është e nevojshme për njerëzit. Në studimin e fundit të publikuar, shkrimi i...

Kristo Çipa, ish-kreu i PD-së Himarë: Shitja e PD-së tek PBDNj, dëmton jo vetëm partinë, por edhe interesat e vendit

Kristo Çipa ish-kreu i PD-së në degën e Himarës denoncon lëshimet që selia blu ka bërë ndaj elektoratit të saj në Himarë. Në një...

Latest news

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...
- Advertisement -