- Advertisement -

TAG

Maqedonia

Kroacia parandalon “Luftën tregtare Ballkanike”, tërheq vendimin për tarifat e fruta-perimeve

Kroacia ka thënë se e ka tërhequr vendimin për të rritur tarifat e importit për fruta dhe perime, në mesin e kërcënimeve për hakmarrje...

Heroi i përjetshëm…djali që u mbyt në Vlorë për të shpëtuar 2 vajzat

Mes të gjallëve do të kujtohet si hero që dha jetën duke tentuar të shpëtojë dy vajza, edhe pse nuk mundi ta bëjë dot,...

Maqedonia kërkon zgjidhjen e mosmarrëveshjeve historike me Bullgarinë

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev ka njoftuar se kërkon të zgjidhë mosmarrëveshjet historike me Bullgarinë me perspektivën për një anëtarësim në Bashkimin Evropian dhe në...

Dita e parë e kryeparlamentarit Xhaferi. Pret Hoyt Yee, shëtit me Zaev

Kjo e hënë ishte dita e parë e punës për kryeparlamentarin e ri të Maqedonisë, Talat Xhaferi. Dy kolegë deputetë e pritën atë te...

Fleckenstein: Platforma shqiptare nuk përbën rrezik për Maqedoninë (film)

Pas vizitës në Maqedoni, eurodeputeti Knut Fleckenstein ka folur për platformën shqiptare për të cilën u shpreh se ajo nuk përbën rrezik për stabilitetin dhe...

Zaev pas takimit me Hahn: Çdo ditë rritet rreziku për Maqedoninë!

Lideri i opozitës Zoran Zaev deklaroi se çdo ditë që vonohet zgjidhja e krizës politike është ditë e humbur për gjithë qytetarët. Pas takimit me...

Greqia bëhet gati të sulmojë Maqedoninë?

Gazeta e sotme greke “Stoxos”, e cila është e afërt me partinë fashiste “Agimi i Artë” dhe me kishën orthodokse greke në kryeartikullin e...

Maqedonia e njeh Shqipërinë ende si vend komunist

Maqedonia vijon ta njohë Shqipërinë edhe si Republikë Popullore. Agjencia e lajmeve “INA” shkruan se në tabelat rrugore që të çojnë në pikën kufitare...

Hahn sjell ofertën për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni

Komisioneri europian, Johannes Hahn do të zhvillojë sot  një vizitë zyrtare në Shkup. Hahn do të marrë pjesë në punën e takimit ministror “të gjashtë...

Maqedonia në udhëkryq/ Shqiptarët e përçarë humbin, por caktojnë qeverinë

Ka përfunduar numërimi i votave në zgjedhjet e përgjithshme në Maqedoni. Referuar të dhënave zyrtare, VMRO ka arritur të marrë 39.19% të votave duke siguruar...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -