- Advertisement -

TAG

mandati

I mbaroi mandati/ Borchardt largohet nga Tirana me gjithë gishtin e mesit

Shefi i prezencës së OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt largohet nga Shqipëria. Sipas asaj që shkruan vetë diplomati gjerman, më dy shtator ai do të...

Ulet popullsia/ Dibra humbet një deputet, si lëviz mandati

Në votimet e pranverës së ardhshme, banorët e Qarkut Dibër do të zgjedhin një deputet më pak. Kjo, për shkak se në regjistrat e...

Mandati i kryetarëve të bashkive është tolloni i Idajetit

U desh vetëm një ankimim nga Idajet Beqiri, i cili u përdor si precedent për ta quajtur nul edhe ligjërisht dekretin e Presidentit të...

Një tjetër refuzim, gjykata nuk i jep mandatin kryebashkiakut të Vorës

Gjykata nuk i jep mandatin kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Gjykata shpalli moskompetencë për të dhënë mandatin. Kujtojmë që më herët Gjykata e Durrësit ka...

Ilir Meta: Jam gati të dorëzoj mandatin e Presidentit

Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme, ku shprehet se për zgjidhjen e krizës politike është gati të lërë mandatin. Nga...

Tahiri: Nuk pres ta gjej të drejtën time këtu në Parlament

Në seancën e ditës së sotme Parlamenti i Shqipërisë do të votojë dy raportet e Këshillit të Mandteve rreth imunitetit të Saimir Tahirit. Demokratët...

Tahiri flet përpara Këshillit të  Mandateve, me tone të larta pyet prokurorin

Pasi Prokuroria u është përgjigjur pyetjeve të anëtarëve të Këshiilit të Mandateve, fjalën e ka marrë ish-minsitri Saimir Tahiri. Me tone të larta ish-ministri i...

Prokurori Hajdarmataj: Seanca për imunitetin e Tahirit të zhvillohet me dyer të mbyllura , disponojmë prova sekrete

Prokurori Besim Hajdaramataj ka kërkuar që seanca për heqjen e mandatit të deputetit Saimir Tahiri të bëhët me dyer të mbyllura. Ai tha se organi...

Imuniteti i Tahirit, nis mbledhja e Këshillit të Mandateve

Këshilli i Mandateve ka nisur mbledhjen për të shqyrtuar kërkesën e Prokurorisë për heqjen e mandatit të Saimir Tahirit. Prokuroria për Krimet e Rënda ka...

Ambasadori i SHBA, Donald Lu: Dua të zgjas mandatin tim në Shqipëri

Ambasadori Amerikan, Donald Lu e ka quajtur Shqipërinë një vend të bukur dhe se do të donte të zgjaste mandatin e tij si kryediplomat në...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -