- Advertisement -

TAG

Lumi Drin

Udhëtim në “Ishull Lezhë”, në çdo shtëpi ka një peshkatar dhe një kuzhiniere (film)

Dekada me peshkim. Në çdo shtëpi ka një peshkatar. Ky është zanati  kryesor i banorëve të Ishull Lezhës, i trashëguar me fanatizëm nga brezi...

Tjetër tragjedi, mbytet një fëmijë në lumin Drin

Mbytet një fëmijë në ujërat e lumit Drin në afërsi të Luznisë. Ngjarja tragjike ka ndodhur pak minuta pasi u raportua një 30-vjeçar i...

Bie në kontakt me energjinë elektrike, vdes peshkatari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Balldren, në Lezhë. Raportohet se shtetasi Aleksandër Dedgjonaj 37 vjeç ka vdekur pasi ka rënë në...

U mbyt në lumin Drin, gjendet pas 12 ditësh trupi i peshkatarit

Gjendet pas 12 ditësh trupi i peshkatarit të mbytur në lumin Drin. Trupi i Agim Zeqjas, 54 vjeç është nxjerrë nga polumbarët rreth 300...

IGJEUM: Reshje e shtrëngata sot e nesër. Ja zonat më të rrezikuara

Për shkak të kombinimit të shkrirjes së dëborës si pasojë e rritjes së temperaturave dhe reshjeve të pritshme, llogaritjet hidrologjike të IGJEUM-it, tregojnë se...

Një fëmijë 10 vjeçar mbytet në ujërat e lumit Drin

Një fëmijë 10 vjeçar është mbytur në ujërat e lumit Drin, në fshatin Katund i Ri në Peshkopi.  Policia sqaron se ngjarja ka ndodhur...

Latest news

Trump i kërkon falje Serbisë për bombardimin e Jugosllavisë

Kandidati Republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, ka kërkuar falje për vendimin e vendit të tij që të bombardojë Serbinë gjatë mandatit të...

Rrahje të forta zemre dhe temperaturë/ Rëndohet gjendja shëndetësore e grevisteve në Ballsh

Gjendja shëndetësore e grevisteve në uzinën e Ballshit është përkeqësuar. Njëra ka kërkuar ndihmën e mjekëve, ndaj ka mbërritur me urgjencë stafi mjekësor që...

Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit/ Reagon Yuri Kim: Në pritje të fjalimit të Mike Pompeut

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri kim, përmes një postimi në Twitter ka konfirmuar pjesëmarrjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pomeu, në Forumin Ballkanik...

Shpërthen koronavirusi në Akademinë e Shkencave, të gjithë akademikët në karantinë

Koronavirusi nuk ka kursyer as institucionin më të lartë shkencor në vendin tonë. Mësohet se Covid-19 ka depërtuar dhe në Akademinë e Shkencave. Kësisoj, shumë...

SPAK më në fund foli: Kemi nisur hetim për inceneratorët  

Struktura e Posaçme e Anti-Korrupsionit, SPAK ka konfirmuar për Euronews Albania se ka regjistruar procedim penal për çështjen e inceneratorëve. Kreu i SPAK, Arben...
- Advertisement -