- Advertisement -

TAG

Lulzim Basha

Basha: Jasharët i treguan Botës vlerën që ka liria për shqiptarët

Sot është 18 vjetori i flijimit të familjes të komandantit të ushtrisë çlirimtare të Kosovës Adem Jashari. Kryetari i PD-së kujton përmes një mesazhi...

PD censuron Sali Berishën

Dita e djeshme për Partinë Demokratike ka qenë e ngarkuar në agjendën e saj politike. Kjo për negociatat mes saj dhe mazhorancës për arritjen...

Basha: Mazhoranca s’ka interes për Reformën në Drejtësi

Kryetari i PD-së u takua me shefen e politikës së jashtme të BE-së Federika Mogherini Kryetari i PD-së Lulzim Basha, u takua mëngjesin e sotëm...

Basha: Nesër bllokojmë parlamentin

Kryetari i PD-së deklaron qëndrimin për seancën e radhës, derisa të pezullohet Prenga e të shkojë në kushtetuese mandati i leskajt, Kokëdhimës e Rakipt...

Basha: Rama kryebashkiaku që betonizoi Tiranën

“Në krye të bashkisë u pasurua me 200 milion euro tani si kryeministër kërkon të betonizojë Parkun e Liqenit” Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,...

Venecia nuk ka dërguar më varka shpëtimi

Nga Mero Baze Përpjekja për të përdorur për herë të dytë Komisionin e Venecias kundër reformës në drejtësi, këtë radhë nuk funksionon. Nëse herën e...

Reforma në Drejtësi/ Lu i dorëzon Bashës raportin e Komisionit të Venecias

Halimi: Venecia sygjeron dialogun politik, si e vetmja mënyrë për të hartuar dhe miratuar ndryshimet kushtetuese Ambasadori amerikan Donald Lu,  i ka dorëzoi sot kryetarit të...

Basha: Të largojmë me çdo kusht regjimin e Ramës

“Nuk ka dhe nuk mund të ketë dialog me parimet e totalitarizmit që po shfaq kryeministri” Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka vazhduar edhe sot...

Jozefina si mall kinez që imiton origjinalin

Pas seancës së djeshme në Kuvend, Jozefina Topalli nxitoi të shkonte tek gazetarët. Ajo zakonisht flet rrallë dhe mjaftohet me do fjalime të rrudhura...

Na mashtruan!?

Nga Blendi Fevziu Na thanë që ligji do t’i lërë jashtë! Na thanë që pas miratimit të tij shumë prej atyre që vijnë nga bota...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -