- Advertisement -

TAG

Lulzim Basha

Dibër, 200 socialistë i bashkohen PD-së

I janë bashkur sot Partisë Demokratike rreth 200 socialistë dibranë. Ata kanë shprehur zhgënjimin e madh për partinë e tyre, braktisjen dhe mashtrimin dhe në...

Vrasja e efektivit në Torovicë, Basha: Sakrificë sublime për të ndalur krimin

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar për vrasjen që ndodhi ditën e sotme në Torovicë të Shkodrës ku një efektiv policie u qëllua...

Basha: Rama i do lekët për vete. Krimit i ka dhënë drogën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua sot  me banorë të fshatit Brezhdan të Dibrës. Gjatë takimit Basha theksoi se qeveria nuk e...

Shehu takohet me të rinjtë e Dibës : Do mbështes arsiminin tuaj

Kandidati për kryetar bashkie në Dibër, Sherefedin Shehu,  i shoqëruar nga  kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilluan sot një takim me të rinjt...

Basha: Rama s’kishte ç’të të thoshte, mbajti fjalimin më të shkurtër

Në një deklaratë për mediat, Basha tha se Rama do të mbahet mend për fjalimin më të shkurtër në Dibër, sepse nuk kishte çfarë...

Drejt reformës, pa fanfara

Nga Skënder Minxhozi Kush kujton javën para 21 korrikut (duket sikur kanë kaluar gjashtë muaj), e ka ende të gjallë elektrizimin dhe tendosjen që pësoi...

Basha/ PD kundër nenit që parashikon dënimin e gazetarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për shtyp ka pohuar se është kundër nenit që favorizon dënimin e gazetarëve dhe se...

Kur poston foto Topalli

Nga Skënder Minxhozi Jozefina Topalli e di që kryetari aktual i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka një boshllëk që e komplekson. Një nga ato boshllëqe...

Opozita në dorë të Koços e Rexhepit!

Opozita në dorë të Koços e Rexhepit! Nga Mero Baze Nuk ka fallxhor që mund t’ia dilte ta parashikonte që Partia Demokratike në vitin 2016 do t’i...

Basha: Qeveria teknike kusht i patjetërsueshëm për zgjedhje të lira

Në bashkëbisedimin me gazetarët Basha u shpreh se demokratët kërkojnë një qeveri teknike me kontributin  e të gjithë forcave politike në vend për garantimin...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -