- Advertisement -

TAG

Londra

Me “çunat çamarrokë” të Londrës që flasin labçe, Edi Rama bën fluturimin e parë drejt aeroportit të Kukësit

Premtoi so do sillte kuksianë nga Londra, por çudia është se solli "çuna çamarrokë" të Kukësit që kanë harruar të flasin gegnisht, por përgjigjen...

Ulja e avionit në Kukës, reagon PD: Fluturimi u bë nga Rinasi, aeroporti nuk ka certifikatë sigurie

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me aterimin e avionit të parë në aeroportin e Kukësit. Përmes një deklarate për mediat, PD thekson se...

Britania e Madhe drejt fitores ndaj COVID-19, hera e parë në 6 muaj që nuk shënohet asnjë viktimë në Londër

Më shumë se 126 mijë vdekje janë raportuar në Mbretërinë e Bashkuar që prej fillimit të pandemisë. Për herë të parë në gjashtë muajt e...

Spitalet Covid drejt ezaurimit, kryebashkiaku i Londrës shpall gjendjen e emergjencës

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan, ka deklaruar formalisht gjendjen e emergjencës në kryeqytetin e Britanisë së Madhe. Shkak për këtë hap të Khan është bërë...

Edhe Shqipëria pezullon fluturimet me Britaninë e Madhe

Edhe Shqipëria, thuajse si gjithë Evropa ka ndaluar fluturimet me Mbretërinë e Bashkuar. Ky vendim ka ardhur pas zbulimit të variantit të ri të...

6 shqiptarë viktima në Britani/ Publicisti ngre alarmin: Shumë emigrantë duan të kthehen, por qeveria i ka lënë në mes të rrugës (film)

Në një intervistëpër “ABC-në e mëngjesit, publicisti shqiptar në Londër, Petrit Kuçana deklaroi se janë 6 shqiptarë viktima në Britani. Sa i përket numrit të...

Dua Lipa shfaqet në video si “këngëtare nga Londra”, shpërthejnë komentet (Film)

Dua Lipa në videon e realizimit të kampanjës për "YSL" prezantohet si "këngëtare nga Londra" dhe komentet nga shqiptarët kanë vërshuar postimin e saj. “Përshëndetje!...

E bujshme pak muaj para Botërorit, 4 skuadra mund të bojkotojnë Kupën e Botës

Ish-spiuni rus, Sergei Skripal dhe vajza e tij Yulia u gjetën pa ndjenja pasditen e së dielës në Salisburi të Britanisë së Madhe, pasi...

UEFA, gjobë Këlnit për kaosin në Londër

Këlni do të detyrohet të paguajë një kompensim të majmë për Arsenalin, pas dëmeve që mbështetësit gjermanë shkaktuan në transfertën e Londrës. UEFA vendosi të...

Fotolajm/ Ermonela Jaho merr Oscar-in e Operas

Lajmi i fundit që vjen nga Londra; Ermonela Jaho ka marrë titullin "Soprano më e mirë në botë nga "International Opera Awards". Votimi ishte hapur...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -