- Advertisement -

TAG

Libia

Qarkullonte me armë zjarri me vete, arrestohet i riu libanez në zonën e Laprakës

Forcat “Shqiponja” kanë arrestuar në zonën e Laprakës, një 20-vjeçar i identifikuar si Muhamed Binali, nga Libia, pasi është konstatuar me armë zjarri me...

Tragjedi në Mesdhe, 74 emigrantë mbyten pranë brigjeve të Libisë, mes tyre gra dhe fëmijë

Të paktën 74 migrantë kanë humbur jetën pasi një anije u mbyt në brigjet e Libisë në Detin Mesdhe. IOM tha se raportet tregonin se...

Ka ecur 1 muaj në këmbë, “ABC News” takon në Shkodër Omarin nga Libia (film)

Në rrugët e Shqipërisë i sheh çdo ditë në grupe të vogla. Ecin për orë të tëra në këmbë me destinacion një prej vendeve...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -