- Advertisement -

TAG

leke

Meta thirrje qeverisë: Mos kurseni lekët për përballimin e Covid-19

Presidenti Ilir Meta ka shprehur shqetësimin e tij për përshkallëzimin e situatës së pandemisë së koronavirusit. Ai ka kërkuar marrjen e masave të menjëhershme, pasi...

Kur kisha kaçurrela dhe lekë, femrat pranë meje pinin më shumë uiski se ujë: Fjalimi “bombë” i deputetit “Don Zhuan” (film)

Kryetari i Partisë së Emigracionit, njëkohësisht deputeti i opozitës parlamentare, Kostaq Papa ka mbajtur një fjalim “bombë” gjatë ditës së djeshme në Kuvend duke...

Dëshpërimi/ I moshuari në lot: S’dua as bukë, as lekë… po tallen me ne, kam 5 ditë pa gjumë… (film)

Kërkojnë ndihmë të dëshpëruar të mbijetuarit e Durrësit, por askush nuk i gjendet pranë, jo më Edi Rama që ka kohë për qyfyre. Mes lotëve...

Pjesëmarrja në Eurovizion/ Deklarata e Jonida Maliqit: RTSH nuk më ka dhënë akoma lekët

Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision 2019, Jonida Maliqi mesa duket ende nuk i marrë lekët nga RTSH. E ftuar në emisionin "3-shat", Maliqi është shprehur...

Grabitet me armë banesa në Krujë, vidhen bizhuteri dhe një sasi lekësh

Mbrëmjen e djeshme persona të paidentifikuar kanë grabitur me armë një banesë në fshatin Tapizë të Krujës. Mësohet se grabitësit kanë marrë bizhuteri dhe një...

Studentët tregojnë pedagogët që kërkojnë lekë për provime, në krye ish-burri i Linda Ramës

Studentët që vijojnë në ditën e katërt të protestës së tyre, kanë marrë sot hapa konkretë për denoncimin e pedagogëve që kërkojnë para për...

Le ta heqim Lekun nga qarkullimi, ta zëvendësojmë me Euro

Nga Ylli Manjani Që Shqipëria të bëhet shtëpi e shqiptarëve do të duhet të sigurojë jetesën e tyre. Kryedetyrë! Pastaj vijnë të tjerat. Shumica dërrmuese braktisin...

Nënkomisari përballet me Ballën: Sot ka ofruar lekë për ta mbyllur (Film)

Në studion e emisionit “Opinion”, gazetari Basir Çollaku i ka thënë deputetit Taulant Balla se  ka çuar njerëz për t’i mbyllur gojën Emiljano Nuhut. “E kam...

Durrës, nipi vret gjyshen se nuk i dha lekët për hashash

Nipi 21-vjeçar Redmon Gruda, është arrestuar si autori i vrasjes me thikë në kokë të gjyshes së tij 81-vjeçare Floresha Shkurti.  Ngjarja ndodhi të...

Lezhjani acaron Ramën: Shëndetësia është falas për ty, se ne vdesim po s’patëm lekë

Një qytetar lezhjan i është ankuar në sy kryeministrit Rama në takimin në Lezhë për shëndetësinë dhe për rrugët e fshatit. Por ka replikuar...

Latest news

I vdes burri nga COVID-19, ish-deputetja socialiste: Nuk ja doli dot me sëmundjen

Bashkëshorti i ish-deputetes socialiste Valentina Leskaj ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Lajmin e trishtë e ka njoftuar vetë Leskaj në një postim në Facebook,...

Protestat e dhunshme në Maqedoninë e Veriut, arrestohen 8 persona, prokuroria paralajmëron ndëshkime të tjera

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar 8 persona për protestat e dhunshme që filluan për rastin “Monstra”. Mediat maqedonase shkruajnë se Prokuroria ka paralajmëruar...

Bilanci nga COVID-19 në Maqedoni: Sot u shënuan 721 raste të reja dhe 7 të vdekur

Në 24 orët e fundit në Maqedoni është rritur ndjeshëm numri i infektimeve të reja me Covid-19. Nga 3816 testime të kryera, 721 qytetarë...

986 raste të reja dhe 19 humbje jete në 24 orët e fundit nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 986 qytetarë me COVID-19. Nga krahu tjetër nuk kanë mundur të fitojnë...

Çfarë i shkroi Edi Rama, Albin Kurtit pas fitores në zgjedhje? Zbulohet letra

Pas fitores së zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti mori shumë letra nga drejtuesit e shumë shteteve dhe mes tyre nuk kishte si të mungonte...
- Advertisement -