- Advertisement -

TAG

lapsus

Grida Duma ngatërron festën e Kurban Bajramit, shumë komente nga njerëzit për lapsusin e korrigjuar

Ligjvënësja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka bërë ditën e sotme një lapsus me uriminnë rrjete sociale për festën e Kurban Bajramit. Duma ka ngatërrua...

Votoi kundër emërimeve të Bledi Çuçit dhe Milva Ekonomit, Mimi Kodheli sqaron: Lapsus, nuk kisha syzet! (film)

Dje, në Kuvend u votuan emërimet e dy ministrave të rinj, Bledi Çuçi në krye të Ministrisë së Brendshme dhe Milva Ekonomi në krye...

“Grumbullimet fetare” apo lapsus-i i pavend i Ministrisë së Shëndetësisë

Nga Dom Gjergj Meta Koha që po kalojmë të gjithë bashkë, mbart në vetvete shumë ndërlikime, stres, paqartësi, por edhe shumë humanitet, solidaritet, përkujdesje e...

Dilema… për një T që ti s’e vë…

Ngatërrimi i identitetit ka raste që nuk është lapsus, por qëllim në vetvete. Shpesh personazhi e ngatërron identitetin, sepse vuan nga komplekse inferioriteti ose...

Lapsusi i Ruçit në seancë: Vendimi i Byrosë së Partisë… (film)

Në një moment të tensionuar, Gramoz Ruçi nuk i shpëtoi dot një lapsusi në Kuvend. 10 minuta pasi Rama u godit me vezë, Ruçi tentoi...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -