- Advertisement -

TAG

kushërinj

Burri që i bën gratë të qajnë/ Ish-ministrja: “Rama më ka bërë dy herë të qaj. Ky ishte qëllimi i tij”

Milena Harito, ish-ministre e Inovacionit dhe Administratës Publike ka zbuluar si ishte të punonte në një kat me kryeministrin Edi Rama. Në një intervistë...

Kapen me 100 mijë euro, armë dhe drogë në Itali, arrestohen dy kushërinjtë shqiptarë

Dy shtetas shqiptarë, kushërinj me njëri tjetrin, janë arrestuar nga policia italiane për akuzan e trafikimit të lëndëve narkotike, falsifikim dokumentash dhe armëmbajtje pa...

Vetëdorëzohen dy nga të dyshuarit si autorët e kasaphanës në Laç

Dy prej të dyshuarve si autorë të vrasjes së dy kushërinjve në Laç të djelën në mbrëmje janë vetëdorëzuar në polici. Në njoftimin zyrtar të...

Kapen kushërinjtë grabitës të karburanteve, “kapoja” një femër

Policia e Fierit zbardh dhe dokumenton vjedhjen e 1 karburanti dhe tentativën për vjedhje të 2 karburanteve të tjerë. Autore është një femër e...

Anti-8 Marsi (film)

Nga Mira Kazhani Në qytetin tim të vogël, në Veri, kemi jetuar në katin e 6-të të një pallati në qendër. Nga njëri ballkon, më...

Brenda bandës së Moisi Habilajt, shkëlqimi dhe rënia e kushërinjve të Tahirit

Përgjimet e bandës së Habilajve të kryera nga autoritetet italiane japin grimca nga jeta e trafikantëve, rreziqeve, ulje-ngritjeve të trafikut dhe keqpërdorimet e milionave...

Jam e shokuar nga çorba e dy palo kushërinjve

Nga Elisa Spiropali Për ata që nuk e dinë dhe mbase janë shumë, dua ta bëj shumë të qartë: Nuk kemi ndonjë miqësi me njëri-tjetrin...

Dy fëmijë mbyten në liqenin e Shkodrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në liqenin e Shkodrës, ku fëmijë, kushërinj me njëri-tjetrin janë mbytur. Burime nga policia bën me...

Latest news

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...
- Advertisement -