- Advertisement -

TAG

Kryeminstri Edi Rama

Kur hyri virusi në Shqipëri? Ekspertët e thonë përballë Ramës (film)

Në takimin e zhvilluar online të Kryeminstrit Edi Rama dhe Komitetit Teknik, ekspertët kanë folur për situatën e pandemisë në vend. Mjekët kanë bërë një...

Do të jepet me koncesion Porto Romano? Ja si përgjigjet Rama (Film)

Kryeminstri Edi Rama në një intervistë në “ABC e Mëngjesit” ka folur për situatën e pandemisë dhe një sërë çështjesh me interes për situatën aktuale në...

Rama zbulon shifrën: Sa para mblodhëm për dëmet nga tërmeti

Kryeminstri Edi Rama ka bërë të ditur fondin fillesat që do të akordohet nga buxheti i shtetit për të përballuar situatën. Nga foltorja e Kuvendit Rama...

Rekomandime pozitive për hapjen e negociatave/ Rama konferencë për shtyp me ambasadorin e BE-së

Kryeminstri Edi Rama ka reaguar pak çaste pasi KE rekomandoi hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë. Në një postim në Twitter, Rama njofton se...

Latest news

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Koalicioni ‘Aleanca për ndryshim’/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Nga Lulzim Basha Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më...
- Advertisement -