- Advertisement -

TAG

Kryeministri britanik

Kryeministri britanik: Vaksinimi për Covid-19 do të jetë vullnetar

Kryeministri britanik, Boris Johnson, bëri me dije se vaksinimi për Covid-19 nuk do të jetë i detyrueshëm. Deklarata erdhi gjatë shpjegimeve në parlament pas...

Britani e Madhe, Johnson: Mbyllja antiCOVID-19 do të përfundojë më 2 dhjetor

Mbyllja e re, që fillon të enjten në Angli, do të përfundojë automatikisht më 2 dhjetor, siguroi sot kryeministri britanik, Boris Johnson, në përpjekje...

Boris Johnson paralajmëron: Vdekjet nga vala e dytë mund të jenë më të larta se në të parën

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka bërë një paralajmërim të frikshëm sa i përket situatës së pandemisë. Ai është shprehur se vdekjet nga Covid-19, mund të...

Kryeministri britanik: E pashmangshme vala e dytë e koronavirusit

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se në Mbretërinë e Bashkuar, vala e dytë e koronavirusit “është në ardhje”. Duku folur në Oxfordshire, Johnson ka...

Boris Johnson u bën thirrje qytetarëve t’i kalojnë pushimet brenda vendit

Kryeministri britanik, Boris Johnson, u ka rekomanduar qytetarëve që këtë verë, pushimet t’i kalojnë brenda vendit, dhe të mos udhëtojnë në zona turistike në...

Boris Johnson: Kriza e koronavirusit, katastrofë! Kemi përjetuar një tronditje të thellë

Kryeministri britanik, Boris Johnson, e përshkroi krizën e koronavirusit si “katastrofë” për Mbretërinë e Bashkuar, por tha se tani nuk është koha për të...

Covid-19 e lë me pasoja/ Kryeministri Boris Johnson: Kam probleme me shikimin

Kryeministri britanik, Boris Johnson, i cili fitoi betejën me koronavirusin, pavarësisht se iu desh të qëndronte disa ditë në spital, ka shfaqur probleme me...

Pasi fitoi betejën me “COVID-19”, Boris Johnson bëhet baba

Një zëdhënës i Kryeministrit ka njoftuar Boris Johnson është bërë sot baba. Zëdhënësi i qeverisë njoftoi se nëna dhe foshnja janë në gjendje të mirë...

Johnson rikthehet në detyrë pas 22 ditësh

Kryeministri britanik, Boris Johnson është rikthyer sot në detyrë pas 22 ditësh në trajtim si pasojë e koronavirusit të ri. Johnson u kthye dje në...

Boris Johnson shërohet nga koronavirusi

Kryeministri britanik Boris Johnson është shëruar nga Covid-19. Kryeministri ka dalë negativ në testin për koronavirusin. Lajmin e bën me dije zëdhënësi i Johnson. Pas...

Latest news

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Koalicioni ‘Aleanca për ndryshim’/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Nga Lulzim Basha Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më...
- Advertisement -